Qwanqwa (Etiopie)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Xavier Rudd

Support: Newton Faulkner

Palác Akropolis, Praha 3

01.10.2018

Transglobal Underground feat. Natacha Atlas

Lucerna Music Bar, Praha

09.10.2018

Výhodný nákup

Cena: Cena se bude zvyšovat!

Qwanqwa - Etiopská superskupina kombinující jednostrunné a pětistrunné housle
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketmaster Česká republika, a.s. neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Qwanqwa - Etiopská superskupina kombinující jednostrunné a pětistrunné housle

V nabídce world music patří etiopská hudba k nejvybranějším lahůdkám - a Qwanqwa má na tomto poli pověst superskupiny, která posouvá zvuk tradičních nástrojů do nového kontextu. Sestavu tvoří spolu se špičkovými etiopskými instrumentalisty klasicky vzdělaná hráčka na pětistrunné elektrické housle Kaethe Hostetter s obdivuhodně širokou praxí - hrála s Bostonskou filharmonií i Fredem Frithem či Butch Morrisem . Výraznou stopu v historii skupiny zanechali veteráni holandského punku The Ex, kteří spolupracovali snad se všemi významnějšími etiopskými hudebníky včetně členů Qwanqwa. Hudba skupiny stojí na instrumentálním zvuku a širokém dynamickém rozpětí, od intimně tichých pasáží přes psychedelické fantazie až po výbušnou rockovou show. Etiopskou esenci reprezentují jednostrunné housle masenqo i harfě podobný krar, nástroje dodnes používané improvizujícími folkovými etiopskými písničkáři. Dalším zásadním nástrojem je kebero, velký buben, který se na rozdíl od Evropy v Etiopii stále používá při bohoslužbách.

Facebook