Respect Plus 09: Volga

Respect Plus 09: Volga

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Den Flamenka / Día del Flamenco: Remedios & Duquend

AKCE 1+1 ZDARMA

La Fabrika, Praha 7

24.11.2017

Hradišťan & Jiří Pavlica

Městská knihovna, Praha 1

24.11.2017

Výhodný nákup

Cena: 230 Kč

Kolize elektronického transu s šamanskou psychedelií předkřesťanského Ruska.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Volga je kolize elektronického transu s šamanskou psychedelií předkřesťanského Ruska. Skupina existuje přes deset let a v klubech Německa a Holandska si vybudovala kultovní undergroundový statut. Doprovod si drží elektronicky abstraktní tvář, kombinuje křišťálové plochy i lehce drásavé smyčky a vytváří tak účinný kontrast k ryze etnickému, ale stylově tvárnému zpěvu Anžely Manukian. Zatímco elitní britský DJ Charlie Gillett ji srovnává s Annie Lennox, jiní uvádějí jako paralely jména Lisa Gerrard z Dead Can Dance či Elizabeth Fraser z Cocteau Twins.

Hudební páteří sestavy je Alexej Borisov, který začínal jako kytarista moskevské new-vawe kapely The Center a roku 1985 založil dodnes funkční “techno-industriální” Nočnoj Prospekt. Seznam jeho dalších mezinárodních aktivit vyplňuje na MySpace více než jednu obrazovku. V Praze vystupoval poprvé v roce 1996 na festivalu Alternativa s multimediálním projektem Nord, v němž měl roli zvukového designéra. Nástrojovou část Volgy dotváří Roman Lebedev, který hraje na elektroniku a kytaru, a multiinstrumentalista Jurij Balašov. Ten je zároveň originálním výtvarníkem a získal Grammy za obal k posmrtnému albu Franka Zappy Civilization Phaze III.

Repertoár skupiny čerpá ze závratného časového rozpětí let 1100-1800. Příklad: píseň Konopa je o konopném lektvaru, nápoji lásky, který žena uvaří muži, aby ztratil hlavu. "I tuhle metodu jsem vyzkoušela," říká zpěvačka Anžela Manukian.

Hudební a video ukázky na http://www.myspace.com/volgamusic

Fotky a videa

Facebook