Respect Plus 09: Speed Caravan

Respect Plus 09: Speed Caravan

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Sukhishvili - Národní balet Gruzie

Různá místa v ČR

02.02.201811.02.2018

Iron & Wine

Divadlo Hybernia, Praha

08.02.2018

Výhodný nákup

Cena: 190 - 240 Kč, od 5.9.2009 se cena bude zvyšovat: 270 - 320 Kč

Francie
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Arabská loutna oud je předchůdcem evropské loutny, kytary a dalších strunných nástrojů. Může doprovázet zpěv, hrát sólově, stejně jako v klasickém ansámblu arabské hudby. A protože arabská klasická hudba stojí na rozdíl od evropské na improvizaci, hráči na oud se jako zdatní improvizátoři stali v posledních dekádách častými partnery jazzmanů. Opatřit ale arabskou loutnu snímačem a připojit ji do kytarového zesilovače, to představovalo donedávna tabu.

Porušit se ho odvážil ve Francii žijící hudebník alžírského původu, Mehdi Haddab, a to hned v několika projektech. Poté, když zvládnul klasický způsob hry, působil spolu s americkou zpěvačkou Dierdre Dubois v sestavě Ekova. S dalším hráčem na oud, Jean-Pierre Smadjem z Tunisu, založil DuOud, v němž se tóny louten prolínají s gejzíry elektronických rytmů. A zatím jeho nejodvážnější sestava Speed Caravan vzešla z jeho dlouholeté spolupráce z basistou Pascale Teilletem.

Speed Karavan

Haddab začal svoji hudební dráhu jako rebel s rockovou kytarou v Alžírsku. "17 let jsem se učil na loutnu, ale 25 let jsem byl rockerem." vzpomíná. "Dlouho jsem hledal cestu, jak vyjádřit rockové démony loutnou. Nástroj jsem elektrifikoval a jeho beránčí povaha se rázem změnila ve lva. Najednou dokáže vyjádřit zcela nové emoce, zuřivost i vztek.

Chtěl jsem ale, aby repertoár prezentoval i minulost nástroje. Jsem blázen do nahrávek z první poloviny 20. století, a právě z této éry pochází téma, které jsme použili v Kalashnik Love. Pochází ze staré desky o 78 otáčkách, kterou natočil Udi Hrant Kenkulian." To byl jeden z průkopníků loutny 20 století, původem Armén, žil v Turecku a natáčel i ve Spojených státech. "Ale jeho původní nahrávka má s naší verzí jen málo společného," připomíná Haddab. Haddab tvrdí, že elektrifikací se loutna oud posouvá do úplně nového kontextu, který definuje rockerské heslo "sex, drugs & rock'n'roll". "Ta slova jsou pro mě posvátná, nevyjadřují jen rockovou filozofii, ale podstatu všeho umění od dob antiky. Umění se rodí v propitých nocích i z lásky ve všech jejích podobách."

Před natáčením alba skupina strávila několik let koncertováním, a vylaďováním svého zvuku podle reakcí publika. Zbývajícími členy sestavy jsou elektronická programátorka Hermiona Frank (Ekova), zpěvák a hráč na perkuse Mohamed Bouamar, a rapper Rocky Singh (ex-Asian Dub Foundation). Na albu navíc hostuje Rachid Taha a členové Asian Dub Foundation.

Facebook