Marinah & Chicuelo (Španělsko)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Sukhishvili - Národní balet Gruzie

Různá místa v ČR

02.02.201811.02.2018

Iron & Wine

Divadlo Hybernia, Praha

08.02.2018

Výhodný nákup

Cena: Vstupné se bude zvyšovat

Andaluská hudební tradice koketující s novými impulzy v podání těch nejpovolanějších! Hispánská divoška Marinah spolu s prvotřídním flamencovým maestrem Chicuelem a dalšími doprovodnými hudebníky představí svou novou desku „Sintonías“ (label Galileo Music). - Uvádí RACHOT Production
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Marinah & Chicuelo aneb 1 + 1 = 5

Andaluská hudební tradice koketující s novými impulzy v podání těch nejpovolanějších! Hispánská divoška Marinah spolu s prvotřídním flamencovým maestrem Chicuelem a dalšími doprovodnými hudebníky představí svou novou desku „Sintonías“ (label Galileo Music).

Marinah – zpěv

Chicuelo – kytara

Carlos Sarduy – trumpeta, piano, konga

Javi Martín – basa

David Domínguez – bicí nástroje

Sestava špičkových muzikantů, kteří se na desce podíleli, dává tušit, že se pražské publikum může těšit na nepřehlédnutelné vystoupení nesoucí se v duchu fúze více stylů. V rámci svérázného hudebního výletu do španělských končin, co nesnese manýru, bude dominovat flamenco s prvky rumby a jazzu. Můžeme se těšit na skladby inspirované Milesem Davisem, Johnem Coltrainym, Garcíou Lorcou nebo na populární habaneru „Mi Madre Fue Una Mulata“ v nové, neotřelé podobě. To vše a mnohem víc v září představí formace s kořeny v katalánské metropoli Barceloně.

Marinah (Marina Abad), originální, vždy extravagantně oděná zpěvačka s živelným projevem je jednou z nejzajímavějších zjevů současnosti na španělské hudební scéně. Část života bydlela ve squatech, její tvorbu ovlivnilo experimentální divadlo a feministický kolektiv. Proslavila se zejména jako frontmanka ve své době nejslavnější kapely Španělska. Skupina s kousavým zvukem a frenetickým rytmem Ojos de Brujo ("jipjop flamenkillo" neboli flamenco s výkřiky hip hopu) vznikla jako anarchistické uskupení v nezávislém, stylově bezbřehém a bouřlivém tvůrčím hnutí v Barceloně známým jako "Zona Bastarda". Ze skladeb čiší neurvalost a bohatá fantazie, které dominují nad stylovou čistotou.

Zpěvačku doprovází neméně významná osobnost, ďábelský katalánský virtuóz Chicuelo. Mistr flamencové kytary a skladatel, celým jménem Juan Gómez Gómez Gorjón, se narodil v Barceloně roku 1968. Vedle své sólové činnosti je jedním z nejvyhledávanějších doprovodných flamencových kytaristů mnohých hudebníků světově proslulých jmen (Enrique Morente, Miguel Poveda, José Mercé, Chano Domínguez, El Cigala, Jorge Pardo). Má řadu profesních zkušeností s hudebními hvězdami žánrově „odjinud“. Posluchače strhne nejen jedinečnou technikou svého hraní, ale také tím, jak hluboko je ponořen do „své“ věci. V Praze triumfoval již před čtyřmi lety v rámci festivalu Respect.

Fotky a videa

Facebook