Thermal: Andy Moor, John Butcher, Thomas Lehn

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Sukhishvili - Národní balet Gruzie

Různá místa v ČR

02.02.201811.02.2018

Iron & Wine

Divadlo Hybernia, Praha

08.02.2018

Výhodný nákup

Cena: Vstupné se bude postupně zvyšovat

Uvádí RACHOT Production
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

V pražské VILE Štvanice vystoupí experimentální trio Thermal (Moor, Butcher, Lehn)


Večer plný bouřlivých vjemů se ponese v duchu alchymie odlišných zvukových vlastností klasického a elektronického nástroje. Vystoupení mezinárodního uskupení složeného z respektovaných muzikantů pohybujících se na poli volné improvizace, živé elektroniky a jazzu zaručeně přinese divákům nevšední zážitek.

 

Andy Moor - elektrická kytara

John  Butcher – saxofon

Thomas Lehn - analogový syntezátor

Experimentální trio Thermal se poprvé představilo veřejnosti v Bruselu roku 2000. Od svého vzniku sestava odehrála řadu koncertů po celé Evropě a Kanadě. Sled výbušných zvukových překvapení dosahujících až extatických účinků komponují v přímém přenosu muzikanti, kteří si již v rámci improvizační scény vybudovali zvučná jména. Prvním z nich je Andy Moor, britský kytarista s bohatými zkušenostmi, známý např. ze svébytné nizozemské „post rockové“ kapely The Ex. K výčtu kapel, se kterými spolupracoval, patří Kletka Red či Dog Faced Hermans. V roce 2001 založil label Unsounds, kde téhož roku trio vydalo své debutové album "Thermal".

Dalším členem sestavy je britský saxofonista, improvizátor, skladatel a teoretik John Butcher (1954), který původně vystudoval fyziku. Ve svých projektech posouvá hranice hry na saxofon, vychází z analýzy zvukových možností nástroje. Řadu vystoupení i nahrávek realizoval na neobvyklých místech, v atypickém akustickém prostředí (jako např. v jeskyni, mauzoleu nebo nádrži). Úctyhodný seznam muzikantů, se kterými Butcher spolupracoval, zahrnuje stovky jmen (vč. Dereka Baileyho, Johna Tilburyho, Johna Stevensa nebo Thomase Lehna). Účinkoval v proslulé rakouské skupině improvizátorů Polwechsel.

Trio doplňuje legendární mág analogových syntetizérů, skladatel, klavírista a performer Thomas Lehn (1958), který před českým publikem vystupoval již vícekrát. V jeho osobitém hudebním jazyku se zrcadlí bohaté zkušenosti napříč nejrůznějšími styly a žánry. Lehn dokáže čarovat s širokou paletou nahodilých zvuků. Při produkci živé elektroniky využívá od roku 1994   především  zvukových  kvalit  svého  starožitného  syntezátoru  EMC.  Spolupracoval s množstvím prominentních hudebníků, v duu např. s Marcem Schmicklerem nebo Tizianou Bertoncini. Dlouhodobě vystupuje s experimentálními sestavami KONK PACK či MIMEO. Podílel se také na řadě multimediálních projektů.

Facebook