Mamar Kassey (Niger)

Mamar Kassey (Niger)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Sukhishvili - Národní balet Gruzie

Různá místa v ČR

02.02.201811.02.2018

Iron & Wine

Divadlo Hybernia, Praha

08.02.2018

Africký groove z míst kde se zrodilo blues. Uvádí RACHOT Production
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Jedno z největších překvapení Respect festivalu 2014 se vrací do Prahy !
Západoafrické státy Niger, Senegal a Mali tvoří magický trojúhelník s tisícem hudebních příchutí. Oblast je srdcem africké hudební scény a domovem velikánů jako Salif Keita, Youssou N'Dour či Mory Kante.
Mamar Kassey je tradiční hudba oblasti Sahelu s elektrickými kytarami. Zvuku dominuje flétna ovládaná s virtuozní lehkostí v nadzvukovém tempu. Kapela hraje s elektrickými kytarami bez bicí soupravy, rytmický tep vytvářejí jen autentické africké perkuse jako mluvící buben. Hudbu tvrdí další lokální nástroj, loutna kamelengoni, považovaná za sestřenici baskytary.
Hráči patří k elitní veteránské generaci, poslední album Taboussizé vyšlo mimo dosah komerčních vydavatelství na nezávislé značce z Bretaně.
Hudba západoafrických zemí má u světového publika silný ohlas i díky historickým souvislostem. Především odtud pocházeli otroci dovážení do Spojených států, muzikologové tvrdí, že právě v tomto regionu má své kořeny blues i další černošské styly. Autentická hudba z Nigeru a sousedních zemí je díky tomu pro současné publikum daleko srozumitelnější, než styly z jiných částí Afriky. Celá oblast byla navíc po staletí tavícím kotlíkem dalších kultur, které sem pronikají přes Saharu. Hudba černých Afričanů se tu mísí s arabskými vlivy ze severu i s hudbou Tuaregů, kočovných vůdců karavan, která je dnes známá jako pouštní blues.

Fotky a videa

Facebook