Cuncordu E Tenore De Orosei (Itálie)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Sukhishvili - Národní balet Gruzie

Různá místa v ČR

02.02.201811.02.2018

Iron & Wine

Divadlo Hybernia, Praha

08.02.2018

Cena: Vstupné se bude postupně zvyšovat.

duchovní i světské zpěvy ze Sardínie. Uvádí RACHOT Production
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Cuncordu e Tenore de Orosei - Mistři autentické středomořské polyfonie. Polyfonní zpěvy ze Sardinie i Korsiky patří k nejcennějším klenotům evropské hudby. V sardinském městě Orosei vznikly před 40 lety dva spřízněné sbory zaměřené na odlišné větve této unikátní tradice. Cuncordu de Orosei se zaměřil na duchovní písně a Tenore de Orosei na písně světské. U příležitosti letošního uměleckého návratu se oba sbory spojily a vytvořily tak první superskupinu ve svém žánru. Po vydání alba Novaera u prestižní francouzské značky Buda vyjíždějí na dlouho očekávané turné. Na rozdíl od novějších kapel se zpěváci z Orosei paličatě drží tradice, polyfonii nekombinují s hudebními nástroji, zpívají syrově a postaru. Spoléhají se výhradně na jadrnou barvu hlasů, která připomíná daleko víc zvuky přírody - včetně bečení ovcí nebo mečení koz - nežli ideály evropské opery. Během své existence členové sestavy spolupracovali s tak výraznými veličinami, jakými jsou režisér Werner Herzog, nejlepší sardinská zpěvačka Elena Ledda, tuniský hráč na oud Dhafer Youssef, saxofonista Enzo Favata, skupina Huun Huur Tu a trumpetista Paolo Fresu. Cuncordu e Tenore de Orosei k nám přijíždějí poprvé a jejich tvorba patří do stejné třídy jako skupiny, které u nás už úspěšně koncertovaly: Tenores di Bitti ze Sardinie, A Filetta z Korsiky nebo žánrově spříznění Lo Còr de la Plana z Marseille.

Fotky a videa

Facebook