Officina Zoé (Itálie)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Sukhishvili - Národní balet Gruzie

Různá místa v ČR

02.02.201811.02.2018

Iron & Wine

Divadlo Hybernia, Praha

08.02.2018

Výhodný nákup

Cena: Cena se bude zvyšovat

Officina Zoe - fakíři pohanského transu z Itálie. Hudební rituály si spojujeme s Indií či Marokem a přitom netušíme, že stejně autentický trans je doménou jižní Itálie. Uvádí RACHOT Production.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Officina Zoe - fakíři pohanského transu z Itálie

Hudební rituály si spojujeme s Indií či Marokem a přitom netušíme, že stejně autentický trans je doménou jižní Itálie. Tradice známá jako pizzica či tarantismus sahá až do antiky, v odlehlém regionu Salento na samé špičce "italské boty" se ještě ve 20. století rytmem tamburín léčilo kousnutí pavoukem tarantulí. Když před 50 lety tento rituál zdokumentoval kameraman slavného režiséra Federica Felliniho, byla to šokující zpráva pro antropology. Rytmus pizzica patří do stejné kategorie jako haitské voodoo či africké trasovní rytmy. První skupinou, která tento žánr přinesla na světová podia, je Officina Zoe. Peter Gabriel ji vybral pro festival Womad, kultovní neapolský režisér Edoardo Winspeare s ní natočil tři filmy. S ubíhajícími lety ale potenciál skupiny narůstá. Pizzica získává vlastní platformu, a tou "italský Woodstock", festival La Notte della Taranta. V roli šéfkapelníků se zde vystřídali osobnosti jako Joe Zawinul, Goran Bregović či Stewart Copeland z Police Kritika srovnává koncerty Zoe s afro-brazilskými rituály candomble a antropologové upozorňují: Evropa má své rituály, na které by se zapomnělo nebýt skupin jako Officina Zoe!

Officina Zoe přijíždí do Prahy představit své nové album Mamma Sirena.

Facebook