Koncert legend, Spirituál kvintet a Musica Bohemica

Koncert legend, Spirituál kvintet a Musica Bohemica

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Sukhishvili - Národní balet Gruzie

Různá místa v ČR

02.02.201811.02.2018

Iron & Wine

Divadlo Hybernia, Praha

08.02.2018

KONCERT LEGEND-ČESKÉ FOLKOVÉ a LIDOVÉ HUDBY. Vystoupení dvou českých hudebních legend v jedinečném koncertním pásmu. Na pódiu se posluchačům společně představí dvacet vynikajících hudebníků pod vedením kapelníků Dr. Jiřího Tichoty za Spirituál kvintet a hudebního skladatele a dirigenta Jaroslava Krčka za Musicu Bohemicu.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Vystoupení dvou českých hudebních legend v jedinečném koncertním pásmu. Na pódiu se posluchačům společně představí dvacet vynikajících hudebníků pod vedením kapelníků Dr. Jiřího Tichoty za Spirituál kvintet a hudebního skladatele a dirigenta Jaroslava Krčka za Musicu Bohemicu. Premiérový koncert byl uveden předloni v rámci festivalu vážné hudby Smetanova Litomyšl, kde si ho také poprvé poslechlo téměř 1400 posluchačů. Převážnou většinu repertoáru vystoupení tvoří známé písně obou orchestrů zpracované ve společných aranžích. 

 

KONCERT LEGEND-ČESKÉ FOLKOVÉ a LIDOVÉ HUDBY

Hrají:

SPIRITUÁL KVINTET První česká folková skupina založena v roce 1960. Pro své posluchače připravila pro tento rok již svoji 55. koncertní sezónu a to stále pod vedením svého kapelníka Dr. Jiřího Tichoty. Je to kapela , která stála na pódiích spolu s Petem Seegerem , prezidenty Václavem Havlem a G. H. W. Bushem , hrála pro prezidenta Billa Clintona a první dámy mnoha států při jejich návštěvách v Česku. Nejen folková legenda , ale především poklad naší České hudby.

MUSICA BOHEMICA Musica Bohemica je komorní soubor s třicetiletou tradicí pod vedením dirigenta a hudebního skladatele Jaroslava Krčka. Základní složení orchestru je třináctičlenné. Soubor je častým hostem v zemích celé Evropy a natočil 38 titulů CD a hudbu k několika filmům. K jedinečnosti tohoto souboru přispívá především adaptace lidových předloh v úpravách Jaroslava Krčka. Mají zcela osobitý styl a výrazně se odlišují od prostých úprav vysokým stupněm stylizace. Cílem orchestru je interpretovat svoji hudbu živě , bez akademické strnulosti , ale se spontánností , která k tomuto umění patří , a současně předkládá svému publiku umělecky vytříbený projev , který snese nejvyšší kritická měřítka

Fotky a videa

Facebook