Čechomor

Čechomor

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Sukhishvili - Národní balet Gruzie

Různá místa v ČR

02.02.201811.02.2018

Iron & Wine

Divadlo Hybernia, Praha

08.02.2018

Legendární kapela, která oblékla klasické české a moravské „lidovky“ do rockového hávu, poprvé vystoupí v Amfíku Bukovina v Popovicích! V rámci tohoto výjimečného turné pro vás zahrají a zazpívají v neděli 24.8.2014 i v Amfíku Bukovina v Popovicích u Uherského Hradiště.

Více informací na www.amfikbukovina.cz a www.cechomor.cz

 

Pozor! Doporučujeme zajistit si vstupenky včas!

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

ČECHOMOR

Legendární kapela, která oblékla klasické české a moravské „lidovky“ do rockového hávu, poprvé vystoupí v Amfíku Bukovina v Popovicích!

Fenomenální ČECHOMOR letos v létě již tradičně vyráží na Kooperativa Tour po těch nejkrásnějších českých, moravských a slovenských amfiteátrech.

V rámci tohoto výjimečného turné pro vás zahrají a zazpívají v neděli 24.8.2014 od 20:00 i v Amfíku Bukovina v Popovicích u Uherského Hradiště. Vstup do areálu bude již od 18:00 hodin, abyste se mohli příjemně naladit na tu správnou notečku. Již nyní se můžete těšit na to, až se nádherným popovickým amfiteátrem rozezní hity jako Šimbolice, Mezi horami, Velické zvony, Proměny, Gorale a mnohé další lidové pecky.

Navíc se budou hrát songy z poslední desky Místečko a jako host přijede pan

Martin HRBÁČ a z Polska zavítá i zpěvačka Basia Gasienica Giewont.

Speciálním hostem večera bude nadějná kapela VŠICHNI SVATÍ.

Čechomor vznikl na jaře roku 1988, kdy se v pražském „Parku kultury a oddechu Julia Fučíka“, dnešním Výstavišti, každý víkend konalo tzv. „Staré tržiště“. K předvádění starých českých řemesel zde hrála nejrůznější seskupení a jedním z prvních byl i Čechomor. První název kapely, která na tomto tržišti vystupovala pravidelně každou sobotu a neděli byl I. Českomoravská nezávislá hudební společnost.

Na konci roku 1990 skupina vydala své první album Dověcnosti, které obsahovalo řadu upravených lidových písní z Čech a Moravy. Specializovala se na ty, které nebyly notoricky známé nebo byly již zapomenuté.

V roce 1994 měl Čechomor potřebu změny zvuku a z akustického pojetí pozvolna začínala přecházet do elektrické podoby. V roce 1996 vyšlo druhé album Mezi horami. V roce 1999 pozvala Českomoravskou hudební společnost jako předkapelu na svoje turné „Větší, než malé množství lásky“ skupina Lucie. V roce 2000 „Českomoravská“ vydává své třetí řadové album nazvané Čechomor. Jako host si na něm na bicí zahrál David Koller a zazpívala Lenka Dusilová. Po vydání skupina definitivně zkrátila název na Čechomor a v létě 2000 je pozval na své turné Jarek Nohavica.

Na koncert v Rudolfinu, který se konal v lednu 2001, si hudebníci z Čechomoru přizvali ke spolupráci komorní orchestr Collegium českých filharmoniků, který aranžoval světoznámý hudební skladatel, zpěvák a punker Jaz Coleman, kterého oslovil Karel Holas. Čechomor Jaze natolik zaujal, že bylo pod jeho producentským vedením natočeno další album s názvem Proměny. V době turné s Jarkem Nohavicou přišel Petr Zelenka s nápadem natočit film „Rok Ďábla“, který přišel do kin na jaře 2002. Na podzim roku 2002 vyšla živá nahrávka Čechomor-Live.

Od přelomového roku 2001, za který Čechomor získal tři ceny Anděl - jako skupina roku, za album Proměny i za stejnojmennou skladbu - uplynula tři léta. Čechomor mezitím koncertoval s Collegiem českých filharmoniků, vydal koncertní DVD, oslavil 15 let své existence, přijal nového bubeníka a připravil své nové CD "CO SA STALO NOVÉ", které vyšlo 16. května 2005. Album čerpá - podobně jako dosavadní tvorba skupiny - ze starých lidových zpěvníků, ale od předešlých desek se podstatně liší. Nová deska uvádí česko-moravské kořeny Čechomoru do evropského kontextu, objevuje souvislosti mezi křehkým světem našich lidových písniček a hudebním slovníkem spřízněných kultur. Na albu hostují dva z účinkujících festivalu Womad Praha 2000 - irský zpěvák Iarla O´Lionaird a japonský hráč na bubny taiko a flétnu šakuhači, Joji Hirota, se kterým navázali dlouhodou spolupráci.

Čechomor v průběhu svého působení projel celou Evropu, severní Ameriku a Rusko, spolupracoval s divadlem Na Palmovce, bratry Formany, divadlem Continuo a dalšími. Před lety se kapela podívala také do Austrálie a na Nový Zéland, kde potěšili naše krajany

zasažené povodněmi a zemětřesením.

Čechomor toho má za sebou už hodně. Zažili a procestovali spoustu kontinentů a svými líbivými písničkami potěšili statisíce návštěvníků svých koncertů a miliony posluchačů svých CD. Jedno však ještě nezažili…koncertování v úžasném prostředí Amfíku Bukovina v Popovicích! Letos tedy budou mít svou premiéru právě tady. Celá kapela se na popovický koncert velmi těší a věří, že si jej spolu se svými „slováckými“ fanoušky pořádně užijí. Proto neváhejte a přijďte se podívat na tento výjimečný koncert, který pro nás všechny bude jistě jedinečným zážitkem. V neděli 24.8.2014 do Amfíku Bukovina v Popovicích u Uherského Hradiště. Koncert se uskuteční za každého počasí!

Fotky a videa

Facebook