Struny podzimu: Didgori

Struny podzimu: Didgori

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Folklór / Etno / World music. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Sukhishvili - Národní balet Gruzie

Různá místa v ČR

02.02.201811.02.2018

Radůza

ŠKODA Muzeum, Mlada Boleslav

05.02.2018

19. ročník mezinárodního hudebního festivalu
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Syrová, autentická a intenzivní vokální polyfonie z Gruzie je dalším krokem na hudební pouti, během které Struny podzimu postupně objevují tradiční a často vzácné formy sborového zpěvu.

Při první zkušenosti s tvorbou Didgori vyvstanou na mysl jasné a výrazné atributy. Obrovská síla provedení, precizní mužské vokály a melodie, které z až překvapivě uvolněně působících zpěváků vycházejí jakoby mimoděk. Lidský hlas jako první a nejdokonalejší hudební nástroj. Síla kolektivu, sdíleného souznění, společného vyjádření jedné jediné myšlenky.

Toto je hudba, jejíž podstata sahá velmi hluboko. Ostatně, nápovědou budiž i samotné pojmenování souboru: hora Didgori poblíž Tbilisi je místem zásadní bitvy z roku 1121, kdy byla Gruzie po dlouhém období nesvárů opět sjednocena. Tehdy nastala éra bohatého kulturního a uměleckého rozkvětu, jehož ukázku a dědictví se snaží Didgori přenést o (ne)celých devět století dál.

Pečlivým studiem původních záznamů a několika málo autentických nahrávek gruzínských lidových písní se ansámbl snaží co nejvěrněji reprodukovat vokální mistrovství dávných generací, a tlumočit tak pomocí tónů a hlasů kulturní vzkaz pro generace příští. Není třeba rozumět slovům, nasloucháte-li pozorně, jejich sdělení si k vám najde cestu samo. A bez ztráty v překladu.

Didgori k nám přijíždějí díky osobnímu doporučení zakládajícího ředitele WOMEXu Bena Mandelsona. Zveme vás na fascinující setkání s lidskými hlasy. Setkání, které si máte šanci pamatovat ještě dlouhá léta po odeznění posledních tónů.

Facebook