Stimul festival - The Bug (UK), Zomby (UK)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Experiment / Alternativa. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

RockOpera Praha

RockOpera Praha, PRAHA 7

14.02.201807.06.2018

Etno Music

Galerie Art Space, Praha 1

14.02.201813.06.2018

Výhodný nákup

Cena: 430 Kč (v den koncertu se cena zvýší)

Unikátní vhled do nejprogresivnějších tendencí temného elektronického stylu zvaného dubstep.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Unikátní vhled do nejprogresivnějších tendencí temného elektronického stylu zvaného dubstep. Hvězdou tohoto večera STIMULu je Kevin Martin alias The Bug, autor klíčové desky loňského roku London Zoo. Jeho futuristická vize dubstepu a dancehallu, během níž mu budou nápomocni dva prvotřídní vokalisté (MC Flowdan + Daddy Freddy), vám rozvibruje vnitřnosti jako nic předtím! Subžánr zvaný „wonky“ představí před ním londýnský producent Zomby.

 

The Bug (UK)

Hudebník Kevin Martin alias The Bug má za sebou dlouhou kariéru na scéně experimentální hudby: v 90. letech vytvořil s Justinem Broadrickem (Jesu, Napalm Death) projekty Ice, Techno Animal nebo God, přičemž s poslední jmenovanou skupinou hrál i slavný saxofonista John Zorn. Od roku 1997 se věnuje extrémní podobě dancehallu a dubu pod hlavičkou The Bug. Jeho třetí album London Zoo vydané na kultovní značce Ninja Tune získalo loni celou řadu ocenění, včetně nejlepší desky roku podle vlivného měsíčníku The Wire.

Londýnský producentský veterán Kevin Martin aka The Bug přijede na Stimul představit svou vizi apokalyptického dubu a sonických válek budoucnosti. V jeho až fyzicky pociťované hudbě se mísí mohutná dubstepová basa, ocelové beaty industriálu a náladotvornost ambientu s vokály jamajských či londýnských MC´s.  Aparatura soundsystému je tu chápána samostatný nástroj, zaklínadlem je maximální intenzita zvuku. Na pražský koncert sebou navíc The Bug přiveze dva znamenité MC´s: prvním z nich je Flowdan, bývalý člen londýnské grime družiny Roll Deep a druhým jamajský ragga vokalista Daddy Freddy. Přijďte si vyslechnout manifest nadstylového sonického futurismu!

odkazy: http://www.myspace.com/thebuguk

rozhovor s The Bug v češtině: http://www.houser.cz/rozhovory/2419-the-bug-hudba-ma-byt-predevsim-intenzivni.htm

 

Zomby (UK)

Základní myšlenka, ukrývající se za tvorbou anonymního londýnského solitéra Zombyho (vydává na respektovaném labelu Hyperdub), zní: raveová kultura a její odnože během let netrouchnivěly, nýbrž byly součástí nenápadného evolučního procesu. Loňské debutové album mladého producenta Where Were U in 92´? není jen barvitou vzpomínkou na extatické klubové orgie. Připomíná spíš kvalitní učebnici, která probíraný předmět obohacuje o zbrusu nové kapitoly: raveové syntezátorové motivy, sirény a breakbeatové rytmy Zomby zahušťuje brutálními subbasovými linkami. Na následujícím sedmipísňovém EP a většině aktuálních singlů pak dává vedle nejmodernější studiové techniky prostor osmibitovým herním konzolím: bzukot předpotopního Atari ST zpracovávaný pomocí archaického zvukového editoru se tak ideálně pojí s chaotickým basovým bubláním a opojně vrávoravou rytmikou.

Na jaře navíc Zomby vzbudil rozruch polemikou s významným britským kritikem Simonem Reynoldsem, který na stránkách listu The Guardian uveřejnil kontroverzní text o spojení hudebního stylu „wonky“ (= posledním výhonek dubstepu, jehož je Zomby spolu s Američanem Flying Lotusem hlavním představitelem) s užíváním látky ketamin. „Wonky“ je návykovou tělesnou hudbou, která tenzi a urbánní paranoiu dubstepu nahrazuje o něco pozitivnějšími vibracemi.

odkaz: http://www.myspace.com/zombyproductions

Fotky a videa

Facebook