Stimul festival - Pan Sonic, Vladislav Delay Quartet

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Experiment / Alternativa. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

RockOpera Praha

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.11.201707.12.2017

Adventní koncert: Ondřej Gregor Brzobohatý

Evangelický Kristův kostel, Ostrava

13.12.2017

Výhodný nákup

Cena: 430 Kč ( v den koncertu 490 kč)

Finští lamači zvuku Mika Vainio a Ilpo Väisänen aka Pan Sonic zahrají tři roky po vystoupení v pražském Roxy podruhé na festivalu Stimul, kde představí své zbrusu nové album (vychází v říjnu 2009 na značce Blast First Petite).
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Finští lamači zvuku Mika Vainio a Ilpo Väisänen aka Pan Sonic zahrají tři roky po vystoupení v pražském Roxy podruhé na festivalu Stimul, kde představí své zbrusu nové album (vychází v říjnu 2009 na značce Blast First Petite). Opět nám dají zakusit ledové kouzlo strohých hrátek s elektronickými frekvencemi, svisty, tepy a vibracemi. Navíc je exkluzivně podpoří aktuální elektronicko-jazzový projekt Fina s neméně zvučným jménem: Vladislav Delay Quartet. Těšte se na severskou kombinaci elektronických frekvencí a jazzových vibrací.

Finská dvojice s původním názvem Panasonic (který musela na nátlak japonského elektronického giganta pozměnit na nynější Pan Sonic) svůj styl postavila na zvuku tónových generátorů a jejich šumů, bzučení, pípání a klapotu. Současná elektronická hudba vytvářená počítači je nezajímá a své nástroje, záměrně pojaté v retro duchu si nechávají stavět. Pan Sonic bývají označováni za minimal techno nebo noise, obou kategorií se však jen lehce dotýkají a elegantně ukazují, že i v rámci omezeného nástrojového parku dokáží vykouzlit půvabné zvukové krajiny s vtipem, chytlavostí i tajemností.

Na přelomu osmé a deváté dekády minulého století, ještě jako členové radikální umělecké skupiny Ultra 3/Sin Ø, trávili deset hodin v uzavřené místnosti a vzájemně se vystavovali nízkofrekvenčnímu bzukotu o síle 125 decibelů. V období raných experimentů zavedli sondu do žaludku svého kolegy, aby si poslechli spontánní hudbu břišních stěn. Dali si jméno podle slavné značky a za dalších pět let se bez mrknutí oka vzdali samohlásky. Těch kousků je mnoho, ale každý z nich jako by nesl stejně odvážné motto: entropie jako životní i umělecký program.

Nenechte si ujít jednu z nejdůležitějších elektronických kapel posledních dvou dekád a vydejte se na neotřelé výlety do končin abstraktního techna, rafinovaného ambientu i surového noisu – letos jsou podle ohlasů z evropských festivalů oba pánové v mimořádné formě!

odkazy:

http://www.myspace.com/electronicsquelches

http://www.phinnweb.org/panasonic/

živě v Moskvě (červen 2009): http://www.youtube.com/watch?v=x1PN8aJqDT4

živě na festivalu Musica Genera (červen 2009) http://www.youtube.com/watch?v=ZYLrmWbBPp8

Vladislav Delay Quartet (FIN)

Vladislav Delay je jeden z pseudonymů finského elektronika Sasu Ripattiho, vydávajícího svá kritikou vysoko ceněná elektronická alba rovněž pod přezdívkami Luomo či Uusitalo. Neposedný umělec, jehož poznávacím znamením jsou především propastné basové linky, synkopované bicí a sofistikované struktury písní, se letos rozhodl pod touto značkou založit novou experimentální skupinu. V kvartetu, jež dále tvoří baskytarista Derek Shirley, saxofonista a klarinetista Lucio Capece, se Delay netradičně pasoval do role bubeníka. Speciálním hostem členem této avantgardní formace se smyslem pro napínavý volný improvising, pak je elektronická celebrita Mika Vainio, polovina fenomenálního finského noisového dua Pan Sonic.

odkazy:

http://www.myspace.com/vladislavdelaymusic

http://www.vladislavdelay.com

Facebook