Tomáš Linka & Přímá linka

Tomáš Linka & Přímá linka

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Country / Folk. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Fleret

host: Franc Alpa

Masters of Rock Café, Zlín

19.01.2018

František Nedvěd a Tiebreak

Divadlo U hasičů, Praha

28.01.2018

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Na vystoupení se skupinou Fešáci se Tomáš často setkával s prosbami posluchačů, zda by nezazpíval nějaké písničky ze zlaté éry české country, kdy působil v legendární skupně Greenhorns. Protože repertoár Fešáků mu toto neumožňoval začal se zabývat myšlenkou vytvoření nové vlastní kapely, se kterou by mohl tyto skladby hrát a zpívat. A tak oslovil tehdejšího lídra bluegrassové skupiny Torzo Karla Mrkvičku, zda by nedal dohromady partu, která by do toho šla. Vzhledem k tomu, že Torzo v té době právě ukončilo svoji činnost, nová formace na sebe nedala dlouho čekat. Kapelnictví a doprovodné kytary se chopil Karel Mrkvička, za steel kytaru usedl jeden z našich nejlepších hráčů na tento nástroj Jirka Zima (který se zároveň ujal role uměleckého vedoucího) a z Torza přišli vynikající muzikanti Martin Kohout - sólová kytara, Šimon Sternberg - pětistrunné banjo a Libor Kameník - kontrabas. Za bicími se pak střídali Tomáš Suchomel, který hraje se skupinou Druhé podání Františka Nedvěda a Martin Melničenko, Tomův kolega z Fešáků. Rozjezd skupiny pod Karlovým vedením byl vynikající. Díky zvolené taktice repertoáru, úspěchu na Stodole Michala Tučného a prvnímu "cédečku" se nabídky na vystoupení doslova "jen hrnuly". Ale jak už to tak v muzice bývá, s prvními úspěchy přicházejí i první v kapele i první problémy. A tak kontrabasistu Kameníka v lednu 2000 nahrazuje baskytarista Tomáš Kaňka. V tomto složení Přímá linka vystupovala téměř dva roky, během kterých skupina stačila absolvovat měsíční turné po USA a Kanadě a vydat další CD. Koncem roku 2002 odchází Martin Kohout, zhruba měsíc poté kapelu opouští Šimon Sternberg. Toho nahradil bývalý banjista Greenhorns Ilja Herain. Nedlouho po něm řady Přímé linky posílil multiinstrumentalista Míra Roček, který výrazně přispěl ke změně celkového soundu skupiny, v jejímž repertoáru pomalu ale jistě začíná převládat moderní country. V srpnu 2003 nahradil oba alternující bubeníky další ex-Greenhorn Fanda Donáth. V lednu 2004 bylo v divadle ABC pokřtěno další "cédéčko". Koncem roku 2004 ohlásil odchod Ilja Herain, čímž zkončila éra pětistrunného banja v Přímé lince. V lednu 2005 doplnil soubor své řády vynikajícím kytaristou Romanem Ištvánikem ani tato sestava netrvá však dlouho. V květnu téhož roku totiž z kapely odchází její dosavadní vedoucí Karel Mrkvička. Současné složení Přímé linky je: Tomáš Linka - zpěv, foukací harmonika, Jirka Zima - steel kytara, Tomáš Kaňka - baskytara, zpěv, Míra Roček - klávesy, housle, mandolína, zpěv, Fanda Donáth - bicí, zpěv a Roman Ištvánik - kytary.

Facebook