Joan Baez

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Country / Folk. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Fleet Foxes

Výhodný nákup

ZMĚNA MÍSTA KONÁNÍ

Lucerna Music Bar, Praha

02.07.2018

František Nedvěd

Nádvoří hradu, Křivoklát

20.07.2018

Slavná americká písničkářka se vrací do České republiky!

Pořadatel akce Live Nation Česká Republika žádá zákazníky k nákupu vstupenek pouze od autorizovaného prodejce společnosti TICKETPRO a.s.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketmaster Česká republika, a.s. neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

JOAN BAEZ

28.3.2018 PRAHA KONGRESOVÉ CENTRUM

SLAVNÁ AMERICKÁ PÍSNIČKÁŘKA SE VRACÍ DO ČESKÉ REPUBLIKY

Jedna z nejuznávanějších ikon písničkářského nebe pochází z New Yorku, kde se narodila 9.1. 1941. Poprvé na sebe upozornila coby osmnáctiletá na folkovém festivalu v Newportu. O rok později vydala své první sólové album. V návaznosti na úspěšný debut vychází v roce 1961 další počin „Joan Baez, Vol. 2", který sklidil stejné ohlasy, o rok později pak Joan vydává desku „Joan baez in concert, Pt 1". Všechny dosud jmenované nahrávky se staly velice úspěšnými.
V období od roku 1962 až do roku 1964 byla Joan Baez známou tváří folkové scény, stala se hvězdou mnoha festivalů a koncertů, vystupovala však také v rámci mnoha politických happeningů. V té době potkala pro její život klíčovou osobu, Boba Dylana, který znatelně ovlivnil její tvorbu v šedesátých letech - alba jako „Joan baez in Concert, Pt. 2" (1963) a „Joan Baez 5" (1964). Stejně jako několik dalších folkových umělců byla ovlivněna změnami v populární hudbě, které představovaly kapely jako The Beatles nebo Dylanovo folk-rockové období v roce 1965. Hudební podklad svých skladeb, který doposud tvořila jen její akustická kytara, rozšířila i o další doprovodné nástroje a dala tak vzniknout nahrávce „Farewell, Angelina" z roku 1965. Následovalo Vánoční album „Noel"(1966) a o rok později nahrávka „Joan". Na obou těchto titulech ji doprovází orchestr pod vedením Petera Schickele. Joan Baezová pokračovala v experimentech i na albech „Baptism" (1968) a „Any Day Now (1968) - dvojalbum Dylanových skladeb, které se záhy stalo „zlatým". V témže roce se provdala za Davida Harrise, protiválečného aktivistu, který byl odsouzen pro vyhýbání se nástupu do vojenské služby. Nesmíme zapomenout, že i Joan se v šedesátých letech se angažovala proti válce ve Vietnamu a v boji za lidská práva.
Harris byl velkým fanouškem country a Joanin příklon k tomuto stylu je patrný i na albech „David's Album"1969 a „One Day at a Time" (1970). Dvojalbum „Blessed Are...." z roku 1971 bylo velice úspěšným a obsahovalo krom jiných i předělávku hitu "The Night They Drove Old Dixie Down" od kapely The Band - tato skladba atakovala přední příčky mnoha hitparád. Následoval soundtrack a dokument o životě Baez a Harrise "Carry It On" (1971). Další deska „Come from the Shadows" (1972) vyšla u jiného vydavatele a posunula Joan spíše popovým směrem. Nahrávka „Where Are You, my Son" (1973) mapuje zpěvaččinu návštěvu Hanoje z prosince 1972. Na přelomu 60-tých a 70-tých let se tvorba Baez přikláněla spíše k popu/rocku a také se začala více věnovat psaní vlastních skladeb. Vrcholem z tohoto období je úspěšná deska „Diamonds & Rust" (1975), následovaná titulem „Gulf Winds" (1976), který obsahoval pouze Joaniny autorské skladby . O rok později opět mění nahrávací společnost, u níž vydává titul „Blowin' Away", aby jí po vydání „Honest Lullaby" (1979) zase opustila, a další nahrávka „European Tour" (1980) tak vychází pouze mimo USA. Hledání nahrávací společnosti trvalo několik let, proto album „Recently" spatřilo světlo světa až v roce 1987. Následoval živák „Diamonds & Rust in the Bullring"(1989) a ve stejném roce vydaná deska „Speaking of Dreams". Další změna vydavatele s sebou přinesla záležitost „Play Me Backwards", to už se ale psal rok 1992. Pro jinou společnost vydala o rok později retrospektivní 3CD „Rare, Live & Classic". Na živé nahrávce z roku 1995 „Ring Them Bells" se k Joan připojili hudebníci jako Mary Chapin Carpenter a Indigo Girls. První studiová nahrávka po pěti letech přišla o dva roky později s názvem „Gone From Danger" a po dlaších šesti její následovník „Dark Chords on a Big Guitar". Naposledy se Joan Beaz ozvala hudebnímu světu dokumentem „Bowery Songs" mapujícím její vystoupení v New Yorku z roku 2004. Poslední řadový titul pak vydala v oce 2008 pod názvem Day After Tomorrow. Na příští rok je pak připraven k vydání titul Whistle Down The Wind.

Fotky a videa

Facebook