Karel Kryl - 70 let

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Country / Folk. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

František Nedvěd a Tiebreak

Divadlo U hasičů, Praha

28.01.2018

Milky Chance

Support: Conner Youngblood

Roxy, Praha 1

17.02.2018

Radiožurnál chystá koncert k uctění památky Karla Kryla, v dubnu by oslavil sedmdesátku.

V tuto chvíli je vyprodáno.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Radiožurnál chystá koncert k uctění Karla Kryla, v dubnu by oslavil sedmdesátku

12. dubna by písničkář Karel Kryl oslavil 70. narozeniny. Připomeňte si ho společně s námi! Radiožurnál na 8. dubna připravil velký vzpomínkový koncert, na kterém zazní ty neznámější, ale i méně známé písně Karla Kryla. Ovšem často v tak trochu netradičním pojetí…

Koncert, který Český rozhlas Radiožurnál pořádá k nedožitým 70. narozeninám Karla Kryla, se koná 8. dubna od 20 hodin ve Velkém sále pražské Lucerny. Písně Karla Kryla zazní v podání Tomáše Kluse, Anety Langerové, Markéty Irglové, Michal Hrůzy, Xindla X, skupiny Divokej Bill nebo Projektu Salome ve spolupráci s Epoque Quartetem a Petrem Maláskem. 

„Karel Kryl je fascinující osobnost, která je vzhledem ke své profesní dráze nezpochybnitelnou součástí rozhlasové historie. I proto jsme se rozhodli zorganizovat vzpomínkový koncert na jeho počest. Současně bychom jej rádi objevili pro mladší generaci našich posluchačů. Proto Lucerna. Proto třeba Tomáš Klus, Divokej Bill nebo Aneta Langerová,“ vysvětluje šéfredaktor Radiožurnálu Jan Pokorný. 

Půjde o osobní zpověď současných interpretů, slibuje hudební dramaturg

Český rozhlas oslovil interprety, kteří se otevřeně hlásí k odkazu Karla Kryla. Sami si navíc písničky vyberou a podle sebe upraví. „Půjde o osobní zpověď současných interpretů, ve které odhalí, jak vnímají Karla Kryla oni sami. Slibujeme si od toho i stvoření nových rádiových hitů pro současné posluchače, a tedy pokračování šíření Krylova odkazu v nové formě se stejným obsahem,“ říká hudební dramaturg Radiožurnálu a také tohoto koncertu Petr Král. 

Krylův odkaz spojil osobnosti ze světa populární a vážné hudby 

Se zpěváky se na pódiu pražské Lucerny představí Epoque Quartet. Většina jeho hráčů působí v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu. 

„Krylova tvorba je kulturně společenský fenomén naší historie. Jsem rád, že se při takové příležitosti scházejí na pódiu výrazné osobnosti ze světa populární i vážné hudby, lidé, kteří ve své tvorbě žánry procházejí a vidí je ve své komplexnosti,“ říká šéf uměleckých těles Českého rozhlasu Jan Simon. 

Koncert vyjde i na CD 

V rámci koncertu pokřtí legendární hlasatel a kolega Karla Kryla ze Svobodné Evropy Pavel Pecháček 2CD se záznamem vystoupení z Mnichova roku 1982, kterým Kryl podpořil polské hnutí Solidarita. Tento nový archivní objev nabídne pod názvem Solidarita 22 písní s vůbec poprvé vydanými Krylovými českými, polskými i německými verzemi jeho songů. Zaznamenán a vydán na CD bude i tento koncert.  

Ke koncertu vznikla i unikátní grafika nejenom plakátu a přebalu CD. Jejím autorem je hudebník, výtvarník a autor Aloise Nebela Jaromír Švejdík alias Jaromír 99. 

Facebook