Festival Carnevale Praha

Festival Carnevale Praha
Festival Carnevale Praha - HUDBA V ČASE HOJNOSTI

Přehled představeni:

PÁ 29.1. MASOPUST JUŽ NASTAL Soirée 20:00 h- 21:15 h

SO 30. 1.  V ZAHRADÁCH BOHYNĚ POMONY Soirée 20:00 - 21:15 h 

NE 31. 1. IL DOLCE TORMENTO Matinée 13.00 - 14:15 h

SO 6. 2. V ZAHRADÁCH BOHYNĚ POMONY Soirée 20:00 h

NE 7. 2. IL DOLCE TORMENTO Soirée 20:00 - 21:15 h                     

ÚT 9. 2. VIVAT CARNEVALE Soirée 20:00 - 21:15 h

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Festival Carnevale Praha 29.1.  - 9. 2. 2016

BAROKNÍ VEČERY v Clam-Gallasově paláci

 

Zveme vás na masopustní cyklus koncertů barokní hudby, který se uskuteční v rámci programu pražské carnevalové sezóny v termínu od 29. ledna do 9. února 2016, vždy od 20.00 hod ve velkolepé residenci v Clam-Gallasově paláci, někdejším sídle císařského ambassadora Johanna Wenzela von Gallase.

Program doplní několik doprovodných akcí. Letos poprvé mohou zájemci navštívit komentované prohlídky Clam-Gallasova paláce, či prožít v pražských uličkách "Báječný den"

V koncertním programu  “V ZAHRADÁCH BOHYNĚ POMONY” a “IL DOLCE TORMENTO" zazní milostná hudební poezie z pera Claudia Monteverdiho, jeho vrstevníků a následovníků. Monteverdiho průkopnické dílo, které na přelomu dějinných epoch renesance a baroka přispělo ke vzniku nového hudebního stylu (seconda practica), položilo základy nejen barokní hudbě, ale zrodilo též nový hudební žánr - operu.

Vivat Carnevale / Ať žije Masopust

Carnevale alias Masopust býval vrcholem společenské sezóny. Právě pro toto období byla v minulosti komponována řada hudebních děl, včetně těch "nejslavnějších". V programu zazní skladby z proslulých masopustních oper XVII. a XVIII. století J. B. Lullyho, A. Campry, G. Fingera, T. Albinoniho, A. Vivaldiho, G. F. Händela, aj. Interpreti hrají na autentické hudební nástroje. Barokní ladění (a=415 Hz Valotti)

Svato Valentýnský víkend plánujeme na sobotu 13. 2. 2016 Soirée 20:00 - 21:15 h

Musica Amorosa / Hudba milostná - jedinečný večer, který se uskuteční v rámci programu pražské carnevalové sezóny u příležitosti svátku sv. Valentina milostná hudba především italských skladatelů 17. a 18. stol.

Kde:

  • Clam-Gallasův palác, Husova 20, PRAHA 1

Facebook