Slavnosti brambor

Slavnosti brambor

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Festivaly vícežánrové. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Oslava čínského roku

Obecní dům, Praha

15.02.201817.02.2018

SIM/NEBULA: Signal Festival

Rudolfinum, Praha 1

16.02.201818.02.2018

O víkendu 1. – 2. října 2016 se v centru Eden uskuteční již čtvrtý ročník Slavností brambor. Na návštěvníky čekají různé odrůdy brambor, bramborové delikatesy, kuchařská show i bramborové pivo. Chybět nebudou ani soutěže, jízda traktorem a další doprovodný program pro celou rodinu. Ke vstupence dostane každý návštěvník Horáckou bramborovou polévku zdarma!
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Slavnosti brambor začnou sobotu v 9:30 otevřením areálu, uvítáním návštěvníků a přednáškou pracovníků z Výzkumného ústavu bramborářského, kteří představí bramborové odrůdy a praktické rady a tipy na jejich pěstování. Součástí programu budou vstupy profesionálního kuchaře, který na pódiu připraví netradiční pokrmy z hlavní plodiny dne. Návštěvníci pak sami ochutnají výsledek a odnesou si domů několik zajímavých receptů. Chybět nebude ani soutěž jedlíků, ve které se pokusí obhájit své loňské vítězství maxijedlík Jarda Němec z Bystrého. V areálu centra Eden budou po celý víkend probíhat tradiční trhy, které mimo řemeslných stánků nabídnou i bramborové speciality. Návštěvníci tak ochutnají bramborový tatarák, bramborové lokše se sádlem nebo pečené zámecké brambůrky. K zakoupení budou brambory z letošní sklizně, farmářské produkty i domácí mošt.

Pro návštěvníky je už uvařena i várka speciálního bramborového piva značky Mittrowsky, které momentálně zraje v tancích. „Toto pivo vaříme pouze a jenom na Slavnosti brambor a jeho obliba u návštěvníků rok co rok stoupá,“ uvádí sládek místního minipivovaru, Vladimír Vecheta. Podstatou výroby bramborového piva je nahrazení části obilného sladu (ječného, pšeničného) bramborami nebo bramborovým škrobem. „V případě bystřické receptury je objem běžně použitého sladu pouze 50%, druhou polovinu surovin tvoří brambory,“ dodává sládek. Vzhled a chuť piva budou moci návštěvníci posoudit na Slavnostech brambor 1. a 2. října 2016, na které je navařeno 300 l tohoto speciálu o 10° síle.

Doprovodný program tentokráte zavede návštěvníky do Horácké vesnice, kde bude pro tatínky a kluky všeho věku připravena jízda traktorem a rovnání balíků. Celá rodina se zabaví na bramborové olympiádě, která ověří fyzickou zdatnost všech členů v netradičních disciplínách. A dětský koutek nejen s bramborovými tiskátky potěší hlavně ty nejmenší. Kromě bohatého programu, který Slavnosti brambor nabízejí, se mohou návštěvníci podívat i do celého areálu centra Eden. Ten se skládá z interaktivní expozice Příběh půdy, Panského dvoru, Horácké vesnice s řemeslnými chaloupkami a Ekopavilonu. Přístupná bude též nedaleká farma Eden, kde budou připraveni koně na ježdění. Celý program končí v neděli v 18:00.

Fotky a videa

Facebook