AghaRTA Prague jazz festival 2011

AghaRTA Prague jazz festival 2011
20. ročník
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Zveme Vás na podzimní část jubilejního 20. ročníku AghaRTA Prague Jazz Festivalu 2011. Obdobně jako v jarní části bychom rádi vedle nových projektů chtěli letos připomenout některá známá jména, která se natrvalo zapsala do historie festivalu. Začátek tak bude patřit kapele bubeníka Billy Cobhama a přehlídku zakončí kapela Yellowjackets, které je letos o deset let více, než našemu festivalu.

Děkujeme za přízeň a těšíme se na Vaši návštěvu. AghaRTA

Lucerna Music Bar, 21 h
4.10. 2011 BILLY COBHAM BAND

Billy Cobham – drums, Jean-Marie Ecay – guitar, Michael Mondesir – bass, Christophe Cravero – keyboards, violin, Camelia Ben Naceur – keyboards
Bubeník Billy Cobham na sebe strhl pozornost v těch pro vývoj jazzu nepřehlédnutelných sedmdesátých letech, kdy spolu s Mahavishnu Orchestra a samozřejmě pak i s dalšími kapelami hledal nové cesty v hudbě. Ani po mnoha letech neztratil Billy Cobham nic ze své unikátní hry a pravidelně obnovuje své hudební projekty. V Praze představil v minulých letech Trio Paradox (1997), North By Northwest (2000) a Culture Mix (2004). Současnou podobu jeho kapely dotváří přední evropští hudebníci učinkující také na jeho albech „Fruit From The Loom“ a„Palindrome“.
www.billycobham.com


Lucerna Music Bar, 21 h
16.10. 2011 DAN BERGLUND & TONBRUKET

Dan Berglund – double bass, Johan Lindström – guitars, Martin Hederos – piano, Andreas Werliin – drums
Kontrabasista Dan Berglund navazuje se svým sólovým projektem na hudbu, kterou hrálo jedno z nejlepších trií, které se kdy na AghaRTA Prague Jazz Festivalu představilo – E.S.T. (Esbjörn Svensson Trio). Po prvním albu „Tonbruket“, vzpomínce na tragicky zemřelého kapelníka, vydal v letošním roce další album „Dig It To The End“, které představí na svém evropském turné. Z obou je patrné, jak významným dílem přispěl k jedinečnosti E.S.T.

www.tonbruket.com


Lucerna Music Bar, 21 h
19.10. 2011 “CATCHET FUSION” FEAT. SONNY EMORY

Sonny Emory – drums, percussion, vocal, Isaac West – bass, vocal, Chris Harris – guitar, vocal, Brain Lopes – sax, Randy Hoexter – keyboards
S vlastní kapelou se na první evropské turné vydává bubeník Sonny Emory. Slyšet jej můžete především na nahrávkách skupiny Earth, Wind & Fire, ale spolupracoval také s mnohými hvězdami popu a jazzu od Al Jarreau po Michaela Jacksona. Před několika lety se v Praze objevil na bubenické klinice pořádané firmou Yamaha, kterou propaguje. Ačkoli se to zdá nepravděpodobné, tak během 70 minut sólového vystoupení dokázal svým muzikálním výkonem sám udržet v pozornosti nejenom bubeníky. Nejinak tomu bude i při pražské premiéře jeho kapely.
Sonny Emory


Lucerna Music Bar, 21 h
23.10. 2011 VICTOR BAILEY GROUP

Victor Bailey – bass, vocal, Michael "Patches" Stewart – trumpet, Peter Horvath – keyboards, Poogie Bell – drums
„Starý známý“, basista Victor Bailey, se vrací na pražské pódium, kde již několikrát, a to vždy s velkým ohlasem vystupoval. Tentokrát mu k tomu pomůže především bubeník Poogie Bell, ale i skvělý klávesista Peter Horvath a trumpetista Michael "Patches" Stewart.
www.victorbailey.com


Lucerna Music Bar, 21 h
1.11. 2011 ROY HAYNES FOUNTAIN OF YOUTH BAND

Roy Haynes – drums, Jaleel Shaw – saxophones, Martin Bejerano – piano, David Wong – bass
Bubeník Roy Haynes, patří dnes již více než 50 let k historii jazzu. Není mnoho aktivních hudebníků, kteří mohou vyprávět, jak hrávali s takovými hvězdami jako Louis Armstrong, Lester Young, Charlie Parker, Thelonious Monk, Sarah Vaughan, Miles Davis, John Coltrane, Dizzy Gillespie, Bud Powell, Ella Fitzgerald, Stan Getz, Chick Corea nebo Pat Metheny. I v neuvěřitelných šestaosmdesátil letech neztratila Haynesova hra vitalitu. Stále se obklopuje mladými muzikanty. Jeho premiérové vystoupení u nás bude tedy také setkání s opravdou jazzovou legendou.
Roy Haynes  All About Jazz  DrummerWorld


Lucerna Music Bar, 21 h
9.11. 2011 YELLOWJACKETS

Bob Mintzer – sax, Russell Ferrante – keyboards, Jimmy Haslip – bass, Will Kennedy – drums
Závěr festivalu bude patřit oblíbené skupině Yellowjackets, oslavující letos 30 let své existence. Kapela založená basistou Jimmy Haslipem a pianistou Russellem Ferrantem patří po celou dobu k nejvýznamnějším představitelům moderního jazzu. V Praze se představila již několikrát a vždy se jednalo o nevšední zážitek. Rozličnosti jednotlivých vystoupení dodávali především střídající se bubeníci Peter Erskine (1999), Marcus Baylor (2008) a po několika letech se do kapely navrátivší bubeník Will Kennedy (1994, 1996) Ten nahrál i poslední album „Timeline“.
www.yellowjackets.com

Kde:

  • Lucerna Music Bar, Vodičkova 36, Praha

Pořadatel: http://www.agharta.cz

Facebook