4. mezinárodní hudební festival Jiřího Lobkowicze

4. mezinárodní hudební festival Jiřího Lobkowicze
Od 3. do 10. září 2011 na nádvoří zámku Mělníku, kde v minulosti žilo 23 českých královen a princezen, u soutoku Labe a Vltavy proběhne čtvrtý ročník Mezinárodního hudebního festivalu Jiřího Lobkowicze.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

4. Mezinárodní hudební festival Jiřího Lobkowicze se odehrává od 3.9. do 10.9.2011 na nádvoří zámku Mělník, kde v minulosti žilo 23 českých princezen a královen. Je tradiční příležitostí setkání milovníků vážné hudby a vrcholnou událostí celého regionu. Festival opět organizuje známá česká operní pěvkyně Zdenka Belas. Jako vždy nabídne festival návštěvníkům nejlepší soubory, sólisty a vrcholné produkce.
3.9.2011 se můžeme jako tradičně těšit na zahajovací koncert Českého národního symfonického orchestru, který letos představí unikátní program „Slavnosti českého lidu", skládající se z oslavných skladeb nejznámějších českých autorů, jako je Nedbalovo „Vinobraní", Smetanův „Karneval" a Janáčkovy „Lašské tance".
Festival každoročně představuje nové nadějné dirigenty. Tento rok je to Jiří Petrdlík, pod jehož taktovkou tento světoznámý orchestr vystoupí.
Jedním z nejzajímavějších představení bude známá opera „Čarostřelec" od Carla Marii von Webera, které přiveze Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem. V hlavní roli se představí čínský zpěvák WeiLong Tao. O den později 6.9.2011 milovníky operety potěší představení „Netopýr" od Johanna Strausse ml., které opět přinese Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem. 7.9.2011 v koncertním sále zámku Mělník Jaroslav Svěcený uvede svůj vrcholný barokní program „Slavné evropské housle" v doprovodu cembala. 8.9.2011 uvede Divadlo J.K. Tyla Plzeň slavnou operu Giacoma Pucciniho „Turandot". Závěrečný galakoncert, který se koná 10.9.2011, a celý letošní 4. Mezinárodní hudební festival Jiřího Lobkowicze je věnován jedné z největších barytonových legend Tito Gobbimu. Tento koncert doprovodí opět Český národní symfonický orchestr a v nejslavnějších barytonových áriích se Vám představí např. Svatopluk Sem, který exceloval v loňském ročníku festivalu. Tento koncert povede dirigent Tomáš Brauner, který se stal v roce 2010 laureátem Mezinárodní dirigentské soutěže Dimitrise Mitropoulose v Athénách.

Po koncertě následuje Zámecký ples s rautem.

Festival se odehrává přímo na nádvoří zámku Mělník s kapacitou 500 diváků, kromě koncertu Jaroslava Svěceného, kerý se výjimečně bude konat v koncertním sále zámku.

O přestávkách jsou otevřeny vyhlášené zámecké sklepy, kde majídiváci možnost degustovat vína knížete Lobkowicze. Otevřena je po celou dobu i zámecká cukrárna, enotéka a v okolních stáncích lze ochutnávat speciality ze zámecké restaurace.

V ceně vstupenky je i noční prohlídka zámku.

Mezinárodní hudební festival Jiřího Lobkowicze je festivalem charitativním a spolupracuje s domovy pro seniory a s ústavy pro tělesně handicapované.

 

PROGRAM FESTIVALU 2011


3.9. Slavnosti českého lidu
Zahajovací koncert Českého národního symfonického orchestru     (... více)
19:00
5.9 Carl Maria von Weber: "Čarostřelec"
Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem     (... více)
19:00
6.9. Johann Strauss ml.: "Netopýr"
Severočeské divadlo opery a baletu Ústí nad Labem     (... více)
19:00
7.9. Slavné evropské housle
Houslový koncert Jaroslava Svěceného     (... více)
19:00
8.9. Giacomo Puccini: "Turandot"
Divadlo J.K.Tyla Plzeň     (... více)
19:00
10.9. Legenda Tito Gobbi
Závěrečný galakoncert Českého národního symfonického orchestru a zámecký ples     (... více)
19:00

Fotky a videa

Facebook