Stimul Festival

Průběžný festival Stimul, který už sedmým rokem přiváží do Česka nejvýznamnější osobnosti alternativní a experimentální hudby představí v průběhu jara hudbu různých žánrů a aktuálních hudebních směrů.

Novinkou letošního jara je doplnění koncertů o úvodní přednášky a workshopy pro širokou veřejnost se zájmem o aktuální dění na současné hudební scéně. Ty budou přístupné v Arše zdarma a budou probíhat vždy hodinu před každým koncertem. Návštěvníci se tak vždy mohou od hudebních publicistů dozvědět o aktuálních směrech nové hudby a také do jakého kontextu daný koncert zařadit.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

16. dubna 2011, 20.00  

ANBB -  Blixa Bargeld/ Alva Noto (DE)

Spojení Blixy Bargelda z Einstürzende Neubauten s elektronikou, kterou produkuje Alva Noto způsobilo minulý rok příjemný šok všem hudebním fanouškům a publicistům. Deska Mimikry od projektu ANBB sklidila zasloužené vavříny v podstatných alternativních hudebních žebříčcích. První pražská koncertní zastávka ANBB tak slibuje jednu z hudebních událostí sezóny! 

ODKAZY:

http://www.raster-noton.net/anbb/

http://www.alvanoto.com/

http://www.blixa-bargeld.com/  

 

9. května 2011, 20.00  

Thomas Ankersmit (NL) / Phill Niblock (USA)

Projekt nizozemského improvizátora a elektronika Thomase Ankersmita a amerického skldatele Philla Niblocka představí jedinečné propojení mezi elektronickou a vážnou hudbou.

Od 19.00 přednáška/úvod do současné evropské improvizační scény - vstup zdarma. 

ODKAZY:

http://www.thomasankersmit.net/

http://www.phillniblock.com/

13. května 2011, 20.00  

Stian Westerhus (NO)

Všestranný norský kytarista Stian Westerhus, který je známý například ze skupiny Nilse Pettera Molvaera, Jaga Jazzist nebo freejazzové úderky Puma, představí poprvé v ČR svoji one-man show.

Od 19.00 přednáška o vydavatelství Rune Grammofon a severské scéně - vstup zdarma

ODKAZY:

http://www.stianwesterhus.com

 

27. května 2011, 20.00  

Ignaz Shick (DE), Claus Van Bebber (DE)

„Netaneční“ hra na gramofony má, počínajíc Johnem Cagem, ale své hrdiny, kteří na gramofonu oceňují především jeho mechanické vlastnosti a zkoumají, jak tvůrčím způsobem vstupovat do vztahu otáčející se talíř - deska – jehla. Nejvýraznějšími německými turntablisty jsou Claus Van Bebber a Ignaz Schick.

Od 19.00 "turntablistický" workshop – vede Petr Ferenc (Birds Build Nests Underground) - vstup zdarma

ODKAZY:

http://www.myspace.com/ignazschick

http://www.cvbebber.de/

 

29. května 2011, 20.00

Oneohtrix Point Never (USA)

Newyorčan Daniel Lopatin známý jako Oneohtrix Point Never si za prostředek nového přístupu ke starému zvolil dobové syntezátory a samohrajky. Opovrhované syntezátorové hračky pod jeho rukama ožívají a vyluzují bohaté zvukové textury beroucí si z new age, plastové exotiky i psychedelie. Vycházející hvězda současné elektroniky!

Od 19.00 přednáška: návrat analogových zvuků, hauntologie, found footage v současné hudbě - vstup zdarma

ODKAZY:

http://www.pointnever.com/

http://www.myspace.com/pointnever

http://www.rozhlas.cz/radiowave/musiccheck/_zprava/785395

Kde:

  • Divadlo Archa, Na Poříčí 26, Praha 1

Web: http://www.archatheatre.cz/

Facebook