Kytara napříč žánry: Tommy Emmanuel, Joe Robinson

Kytara napříč žánry: Tommy Emmanuel, Joe Robinson

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Festivaly hudební. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Pražské komorní večery

Různá místa v ČR

23.11.201726.04.2018

XIII. ročník festivalu
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Tommy Emmanuel (AUS/USA)

Světová kytarová jednička, australský kytarista Tommy Emmanuel se narodil 31.5. 1955 v australském Novém Jižním Walesu. Je považován za nejrychlejšího trsátkového hráče planety. Sám Eric Clapton o něm prohlásil, že neexistoval a asi dlouho nebude existovat kytarista jako on. Byl nominován na cenu Grammy a roku 1999 získal titul CGP (certified guitar player) za celoživotní přínos ve hře na kytaru.

V roce 2000 vystoupil při závěrečném ceremoniálu OH v Sydney (2,75 miliard diváků).

Tommy Emmanuel je výjimečný především díky své zcela osobité technice hraní ve stylu finger-picking. Hraje oběma palci, vybrnkává oběma rukama (i na hmatníku), na kytaře provádí nespočet zvukových efektů (má ozvučené celé tělo kytary), dokonce na ni dokáže hrát jako na bicí soupravu dlouhá bubenická sóla, která jsou od zvuku a techniky opravdových bubnů k nerozeznání.

Jeho koncerty, jichž ročně odehraje více jak tři stovky po celém světě, patří i díky jeho šarmu a smyslu pro humor ke zcela mimořádným hudebním zážitkům. www.tommyemmanuel.com

 

Joe Robinson (AUS)

Australský kytarista a vítěz druhé série soutěže „Australia’s Got Talent” (Austrálie má talent)  z roku 2008. Je znám svým hraním ve stylu „finger-picking“, kterým navazuje na tradici kytaristů jako Chet  Atkins, Jerry Reed nebo Tommy Emmanuel.

Joe Robinson, známý pod přezdívkou Smokin’ Joe, se narodil v roce 1991 v Termagogu v Novém Jižním Walesu. V šesti letech začal hrát na piáno, neboť prý měl na kytaru příliš malé prsty. V deseti s piánem skončil a přesedlal na kytaru. Za pouhý rok překonal svého učitele a začal se učit sám podle internetu. V roce 2007 vydal své debutové album s názvem „Birdseed“. V šestnácti se přihlásil do druhé série soutěže „Australia’s Got Talent“, kterou nakonec vyhrál v červenci 2008 s interpretací skladby „Classical Gas“ v úpravě Tommyho Emmanuela. Po soutěži odjel do Nashville, kde nahrál své druhé album s názvem „Time Jumpin’“.  www.joerobinson.com

Fotky a videa

Facebook