Kytara napříč žánry: L. Filipová, J. Robin, D. Voňková - Andrtová

Kytara napříč žánry: L. Filipová, J. Robin, D. Voňková - Andrtová

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Festivaly hudební. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

23.01.201824.04.2018

Symfonický orchestr hl.m. Prahy FOK

Různá místa v Praze

23.01.201827.06.2018

XIII. ročník festivalu
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Janet Robin (USA)

Charismatická americká zpěvačka a kytaristka se v útlém věku stala žákyní rockového a metalového kytaristy Randyho Rhoadse, který je známý hlavně svou spoluprací s Ozzy Osbournem. Záhy už  stála na pódiu jako členka kapely Lindseyho Buckinghama,  člena skupiny Fleetwood Mac. Netrvalo dlouho a do své formace si mladou kytaristku pozvala Meredith Brooks, která se právě proslavila celosvětovým hitem Bitch. Během turné s Meredith začala Janet Robin pracovat na své sólové kariéře.  Natočila tři kritikou kladně přijatá alba a objevila se na nahrávkách a koncertech mnoha respektovaných hudebních osobností. Vystupovala např. s kapelou Air Supply, jejichž velký hit „Lost in Love“ znají čeští posluchači v podání Lenky Filipové a Karla Zicha pod názvem „Mosty“.Na svém posledním albu „Everything Has Changed“ (2010), které jí produkoval John Carter Cash (syn legendárního zpěváka Johnnyho Cashe)  věnovala jednu skladbu našemu hlavnímu městu „Everybody Falls in Love in Prague“.V České republice koncertovala v roce 2007 a 2008 s kapelou November 2nd a loni si ji jako hosta pozvala na svou česko-slovenskou šňůru zpěvačka a kytaristka Lenka Filipová. www.janetrobin.com

 

Lenka Filipová (CZ) 

Populární zpěvačka a kytaristka studovala na pražské konzervatoři a po té na Mezinárodní hudební akademii v Paříži obor klasická kytara. Je známá také jako autorka hudby. Řada jejích skladeb se stala velkými a trvalými hity. Koncertovala ve všech zemích Evropy, v Japonsku, USA a Kanadě. V roce 2008 byla hostem na pražském koncertu Céline Dion. Dosud vydala 10 řadových alb a 4 klasická kytarová. V současné době vystuje na koncertech a festivalech s Triem Lenky Filipové, ve kterém působí kytarista Mirek Linhart (YoYo Band) a hráč na keltskou  harfu Sean Barry.www.lenkafilipova.cz

 

Dagmar Voňková-Andrtová(CZ)

Česká kytaristka, skladatelka a zpěvačka.Po gymnáziu studovala dva roky pedagogickou fakultu a poté vystřídala řadu příležitostných zaměstnání, zároveň se ale věnovala hudbě. Její oficiální hudební kariéra začala v roce 1971, kdy se objevila v soutěži časopisu Mladý svět. Později se stala členkou sdružení písničkářů Šafrán, kde působil např. Jaroslav Hutka, Vladimír Merta či Vlastimil Třešňák. Po rozpadu Šafránu nekoncertovala, na scénu se vrátila v 80. letech s naprosto unikátním stylem hry na kytaru i psaní písní. Její význam spočívá především ve skvělé technice kytarové hry plné experimentů, které nikdo před ní nezkoušel. Hraje jedním nebo i dvěma smyčci, pravou rukou hraje na hmatníku, škrábe po strunách nehty apod. Zaujala i v zahraničí, byla jedním z prvních Čechů, kteří vystoupili na respektovaném festivalu v dánském Roskilde. Dvojalbum Milí moji“, které je nejkompletnějším vydáním její tvorby, vyšlo v roce 2004. Zatím poslední album Dáši Voňkové má název „Slunci ležím v rukou“. Nahrála ho v roce 2008 s klavíristou Zdeňkem Zdeňkem. 

Fotky a videa

Facebook