České doteky hudby

České doteky hudby
Festival je nejrozsáhlejším pražským festivalem zaměřeným na klasickou hudbu v zimním období a na přelomu roku. Je sedmým největším hudebním festivalem v ČR a patří k prioritních akcí Ministerstva kultury ČR. Jeho pravidelnými spolupořadateli jsou Hlavní město Praha a Městská část Praha 1. ​

Akce:

České doteky hudby: Sophia Jaffé na hradě

Slavnostní zahajovací gala koncert

Pražský hrad, Praha

16.12.2017

České doteky hudby: Těšíme se na Vánoce

Těšíme se na Vánoce – Koncert pro děti a rodiče

Novoměstská radnice, PRAHA 2

17.12.2017

České doteky hudby: Miro Žbirka Symphonic & Beatles

Písně Mira Žbirky v aranžmá Martina Hyblera pro zpěv a symfonický orchestr Martin Hybler: Melodicon - suita pro symfonický orchestr na témata písní M. Žbirky

Kongresové centrum, Praha 4

19.12.2017

České doteky hudby: Saša Rašilov & "Něco málo na dobrou noc"

Název ztišeně vemlouvavého večera „Saša Rašilov & Něco málo na dobrou noc“ prozrazuje jméno jednoho z protagonistů, který bude vyprávět pohádky a příběhy i recitovat „básničky“ Christiana Morgensterna a Frederika Garcii Lorcy – to zase napovídá podtitul programu.

Klementinum, Praha

25.12.2017

České doteky hudby: Vánoční barokní koncert & Jiří Bárta

Titul „Vánoční barokní koncert & Jiří Bárta“ prozrazuje žánr a sólistu večera ve Smetanově síni Obecního domu o druhém svátku vánočním, na svatého Štěpána.

Obecní dům, Praha

26.12.2017

České doteky hudby: Vladimír Fedosejev & Velký orchestr P.I.Čajkovského

K 135. výročí narození velkého rusko-francouzsko-amerického skladatele Igora Stravinského, autora Svěcení jara, které je další významnou hudební událostí roku, je pro koncert „Vladimír Fedosejev & Velký orchestr P. I. Čajkovského“ připravena Stravinského Žalmová symfonie pro smíšený sbor a orchestr v podání Pražského filharmonického sboru (sbormistr Lukáš Vasilek).

Obecní dům, Praha

27.12.2017

České doteky hudby: Wihanovo kvarteto & Laura Diana Nocchiero

Na předposledním koncertě festivalu České doteky hudby v roce 2017, tedy 29. 12., vystoupí v Sukově síni Rudolfina přední české smyčcové kvarteto s italskou instrumentální sólistkou v pořadu „Wihanovo kvarteto & Laura Diana Nocchiero“.

Rudolfinum, Praha 1

29.12.2017

České doteky hudby: Evergreeny ke konci roku (Kejmar, Bárta)

Se starým rokem se rozloučí Miroslav Kejmar a Aleš Bárta, tedy dva z našich nejprestižnějších protagonistů svých nástrojů, 30. 12. 2017 v kostele sv. Šimona a Judy v pořadu „Evergreeny ke konci roku – zasněné tóny trubky a varhan“.

Kostel sv. Šimona a Judy, Praha 1

30.12.2017

České doteky hudby: Velký komorní večer Schubert, Glinka, Bartók

„Velký komorní večer: Schubert – Glinka – Bartók“, věnovaný památce českého skladatele Jiřího Matyse, je projektem, na kterém bude participovat 2. 1. 2018 v koncertním sále Novoměstské radnice Sedláčkovo kvarteto, klavírista Boris Kraljević (Černá Hora, Singapur) a kontrabasista Jan Buble.

Novoměstská radnice, PRAHA 2

02.01.2018

České doteky hudby: Eva Urbanová gala koncert

Sopranistku Evu Urbanovou doprovodí 3. 1.2018 v kostele sv. Šimona a Judy na večeru nazvaném prostě „Eva Urbanová Gala koncert“ Moravské klavírní trio.

Kostel sv. Šimona a Judy, Praha 1

03.01.2018

České doteky hudby: Iva Bittová v Rudolfinu

„Iva Bittová v Rudolfinu“, to je název slavnostního koncertu ve čtvrtek 4. 1. 2018, na němž kromě této zpěvačky, houslistky a skladatelky vystoupí sestava pozoruhodných hostů, z nichž každý je prestižní osobností svého hudebního oboru.

Rudolfinum, Praha 1

04.01.2018

České doteky hudby: Milostné operní gala - Dénes Várjon & CHopin

Letošní MHF České doteky uzavře, stejně jako každoročně 6. ledna, ve Smetanově síni Obecního domu slavnostní závěrečný koncert s názvem „Milostné operní gala – Dénes Várjon & Chopin“.

Obecní dům, Praha

06.01.2018

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Festival je nejrozsáhlejším pražským festivalem zaměřeným na klasickou hudbu v zimním období a na přelomu roku. Je sedmým největším hudebním festivalem v ČR a patří k prioritních akcí Ministerstva kultury ČR. Jeho pravidelnými spolupořadateli jsou Hlavní město Praha a Městská část Praha 1.​

Slavnostní zahajovací koncert probíhá každoročně na Pražském hradě v den narození L. van Beethovena a závěrečný koncert v Obecním domě na svátek Tří králů. Dlouhodobě festival považuje hl. město Praha za jeden z nejvýznamnějších v oblasti klasické hudby, který patří do čtveřice největších na jejím území. Není pochyb, že jde o festival nadregionálního významu s vysokou uměleckou úrovní a významnými multiplikačními efekty.​

Ředitelem festivalu je Miroslav Matějka a dramaturgem prof. Václav Riedlbauch.  Festival každoročně navštíví více jak 7 000 návštěvníků.​

Festival obsahuje koncertní řady: orchestrální hudba, stará hudba, komorní hudba, crossover. Zachovává vybrané  programové série: Hudební pohádky dětem, Ruské hudební klenoty či víceoborové  projekty z oblasti literatury, filmu, výtvarného umění a architektury.​

MHF České doteky hudby pravidelně  se konají pod záštitou ústavních, či významných veřejných a diplomatických představitelů veřejného života.

Kde:

  • Různá místa v Praze, ,

Web: https://www.ceskedotekyhudby.cz/

Facebook