Struny podzimu 2015

Letos podvacáté zvou Struny podzimu k posluchačskému dobrodružství napříč nejrůznějšími hudebními žánry. Díky originální programové skladbě a také odvážnému publiku si festival může doslova hýčkat svou pozici „malého velkého“, inovativního festivalu. Každý z koncertů má ambice stát se událostí svého druhu a přinášet jedinečný zážitek z objevování.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

STRUNY PODZIMU

Praha, 5. 10. – 19. 11. 2015

JAZZ I KLASIKA, TRADICE I EXPERIMENT 

Letos podvacáté zvou Struny podzimu k posluchačskému dobrodružství napříč nejrůznějšími hudebními žánry. Díky originální programové skladbě a také odvážnému publiku si festival může doslova hýčkat svou pozici „malého velkého“, inovativního festivalu. Každý z koncertů má ambice stát se událostí svého druhu a přinášet jedinečný zážitek z objevování.

Buika

5. října 2015, 19.30

Státní opera

zahajovací koncert

Nezařaditelná, živelná, nesmírně autentická… taková je mallorská zpěvačka Buika s africkými kořeny s naprosto specifickým hlasem – jemným i drsným, vřelým i temným, syrově nakřáplým. V jejím stylu slyšíme fascinující mix maurských kořenů flamenka, kreolské morny i jazzové sofistikovanosti Billie Holiday či Niny Simone. 

ZDENĚK LIŠKA: MARKETA LAZAROVÁ

9. října 2015, 19.30

FORUM Karlín

Baborák Ensemble, Martinů Voices, sbormistr Lukáš Vasilek, sólisté

dirigent Radek Baborák

koncepce a úprava Petr Ostrouchov

Historicky první koncertní zpracování a provedení Liškovy rozměrné partitury k monumentálnímu filmu Františka Vláčila Marketa Lazarová, Petrem Ostrouchovem sestavené do tvaru celovečerní „filmové symfonie“ doprovázené projekcí. Jakousi předehrou kratší stopáže bude výběr hudby ze stylově příbuzného a neméně legendárního filmu Údolí včel téhož režiséra.

Paul Hillier & Theatre of Voices

David Lang: The Little Match Girl Passion, Ark Luggage

12. října 2015, 19.30

Národní památník na Vítkově

Struny podzimu poctí svou návštěvou další z nejvýznamnějších současných skladatelů – po loňském setkání se Stevem Reichem se může festivalové publikum těšit na jednoho z nejinvenčnějších komponistů dneška, postminimalistického Davida Langa a provedení jeho Pulitzerovou cenou oceněných novodobých pašijí na motivy Andersenovy pohádky, na Strunách podzimu umocněných unikátní chrámovou atmosférou vítkovského památníku.

A Filetta & Fadia Tomb El-Hage

20. října 2015, 19.30

České muzeum hudby 

Struny podzimu zvou na exkurzi za autentickými vokálními tradicemi celého světa už od roku 2007, poprvé za staroruskými zpěvy, naposled za syrovou gruzínskou polyfonií. V roce svého 20. výročí si dopřejí návrat jednoho z nejsilnějších zážitků v této sérii v podání korsické skupiny A Filetta, tentokrát ovšem v dialogu se zpěvy z orientálního světa libanonské zpěvačky Fadiy Tomb El-Hage. 

Cameron Carpenter

25. října 2015, 19.30

FORUM Karlín 

Cameron Carpenter je nepřehlédnutelnou až kontroverzní „superstar“, ovšem s nezpochybnitelnou muzikálností a oslnivou technikou – jak rukou, tak nohou. Mění zažité představy o varhanách coby koncertním nástroji. Jeho na míru postavené digitální „cestovní“ varhany, které přiveze i na svůj festivalový koncert, „vysvobozují“ nástroj ze zažitého sepětí s kostelním prostředím i repertoárem. 

Jason Moran

2. listopadu 2015, 19.30

Lucerna – Velký sál 

Jason Moran okouzlil festivalové publikum už jako sideman Charlese Lloyda v roce 2011. Vymyká se svým konceptuálním přístupem k tvorbě a schopností přetavit řadu hudebních, nejen jazzových, tradic a stylů s pomocí nekonvenčních inovací do svébytného žánru. Originální a nezávislý myslitel současného jazzu se vrací, tentokrát ovšem bude Lucerna patřit jen jemu. 

Gil Shaham & Sejong Soloists

8. listopadu 2015, 19.30

Dvořákova síň Rudolfina

Shahamův sólový recitál v roce 2009 byl dechberoucím, jedním z nejmagičtějších festivalových okamžiků vůbec. Jeho návrat, tentokrát v doprovodu newyorského orchestru Sejong Soloists, slibuje po projektu Vivaldi Recomposed v roce 2013 další zajímavou konfrontaci Vivaldiho Čtvero ročních dob a jejich současné verze z pohledu jihokorejského skladatele Sukhi Kanga. 

Philippe Jaroussky & Jérôme Ducros

11. listopadu 2015, 19.30

Španělský sál Pražského hradu 

Dvacetiletému výročí festivalu je zasvěceno vystoupení Philippa Jarousského, který zahajoval festival světovou premiérou Porporových árií pro Farinelliho v roce 2012. Koncert zvoleným sálem připomíná hradní kořeny Strun podzimu a programem festivalové motto, které inspirovalo název festivalu: Jarousského zářivý, čistý chlapecký hlas zpívá verše prokletého básníka Verlaina.

Cassandra Wilson

18. listopadu 2015, 19.30

Lucerna – Velký sál

závěrečný koncert 

Struny podzimu si v roce svých dvacátých narozenin dopřávají hned několik návratů špičkových muzikantů. Na samotný závěr oslav si užijí majitelku možná nejuhrančivějšího kontraaltu v jazzovém světě Cassandru Wilson, legendární vokalistku, již jako první představily českému publiku před šesti lety. Tentokrát přiváží svůj nejnovější projekt, vroucí poctu Billie Holiday, kterou vydala 6. dubna, v předvečer stého výročí jejího narození.

Kde:

  • Různá místa v Praze, ,

Web: http://www.strunypodzimu.cz/

Facebook