Barokní večery

Barokní večery
Oblíbený cyklus masopustních barokních koncertů a soirée se uskuteční v Clam-Gallasově paláci od 7. do 17. února 2015. V letošním roce jsou na programu koncerty věnované 3 okouzlujícím tématům. První z představení s názvem "Vivat Carnevale", ve kterém zazní hudba ze slavných barokních carnevalových oper, uvedeme 7. 2. v den zahájení pražské masopustní sezóny.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

BAROKNÍ VEČERY v Clam-Gallasově palác

Oblíbený cyklus masopustních barokních koncertů a soirée se uskuteční v Clam-Gallasově paláci od 7. do 17. února 2015. V letošním roce jsou na programu koncerty věnované 3 okouzlujícím tématům. První z představení s názvem "Vivat Carnevale", ve kterém zazní hudba ze slavných barokních carnevalových oper, uvedeme 7. 2. v den zahájení pražské masopustní sezóny. Následující den 8. 2. vás zveme na premiérový koncert "Na vlnách blankytných", věnovaný hudbě komponované pro císařského ambassadora Johanna Wenzela Gallase, stavebníka Clam-Gallasovské residence. O týden později 14. a 15. 2. v termínu "svatovalentýnském" rozezvučí překrásné palácové prostory koncerty s názvem "Musica amorosa", hudba milostná

Přehled představeni:

So 07. 2. 20:00 Vivat Carnevale / CG palac

Ne 08. 2. 19:30 Na vlnách blankytných  / CG palac

So 14. 2. 20:00 Musica Amorosa /  CG palac

Ne 15. 2. 19:30 Musica Amorosa / CG palac

Ut 17. 2. 19:30 Vivat Carnevale / CG palac


Na vlnách blankytných / hudba pro vznešeného granda
Vznešený Grand Johann Wenzel hrabě von Gallas, císařský vyslanec v Římě a stavebník pražského rodového paláce, byl proslulým maecenášem umění. Významnou a obsáhlou byla např. spolupráce s tehdy slavným italským skladatelem a cellistou Giovanni Battistou Bononcinim, dvorním skladatelem 3 císařů. 

Program koncertu tvoří hudba z archivu J. W. Gallase
Interpreti hrají na autentické hudební nástroje. Barokní ladění (a=415 Hz Valotti)

Musica Amorosa / Hudba milostná
jedinečný večer, který se uskuteční v rámci programu pražské carnevalové sezóny u příležitosti svátku sv. Valentina milostná hudba především italských skladatelů 17. a 18. stol.

Vivat Carnevale / Ať žije Masopust
Carnevale alias Masopust býval vrcholem společenské sezóny. Právě pro toto období byla v minulosti komponována řada hudebních děl, včetně těch "nejslavnějších". V programu zazní skladby z proslulých masopustních oper XVII. a XVIII. století J. B. Lullyho, A. Campry, G. Fingera, T. Albinoniho, A. Vivaldiho, G. F. Händela, aj.

Kde:

  • Clam-Gallasův palác, Husova 20, PRAHA 1

Web: http://www.carnevale.cz/

Fotky a videa

Facebook