Sziget 2014

Sziget 2014

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Festivaly hudební. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Svátky hudby v Praze - Václav Hudeček a jeho hosté

Různá místa v Praze

24.10.201724.04.2018

Pražské komorní večery

Různá místa v ČR

23.11.201726.04.2018

Výhodný nákup

Cena: Vstupné se bude zvyšovat

Festivalu Sziget se podařili sestavit skvělý program! MACKLEMORE & RYAN, PLACEBO, QUEENS OF THE STONE AGE, The PRODIGY, LILY ALLEN, CALVIN HARRIS a mnoho dalších. Čeká na vás skvělá 7denní zábava v centru Budapešti!

UPOZORNĚNÍ:

 

Vstupenky s označením Camping jsou platné pouze s týdennní permanentkou (7dní), případně s 2 vstupenkami na 2 po sobě jdoucí dny.

 

Caravan - platné pouze pro obytné vozy, karavany a přívěsy

 

Zájem o festival Sziget je letos rekordní. Vstupenky do Siesta Campingu již byly vyprodány, a tak už nejsou volná žádná místa v nadstandardních kempech, které Sziget letos nabízí. Běžné permanentky s kempinkem jsou stále ještě k dostání, ale i ty mizí rekordní rychlostí: už více než 80% je prodáno. Ti, kteří plánují v srpnu navštívit The Island of Freedom (Ostrov svobody), ale ještě si nepořídili vstupenku, by si měli rozhodně pospíšit.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Na seznam headlinerů Szigetu přibyli Korn a NOFX

Do hvězdami přeplněného line-upu Sziget festivalu přibyli další headlineři – Korn a NOFX, kteří uzavírají seznam interpretů hlavního pódia. Festival zpestří svými koncerty i Angel Haze a The BossHoss. Skvělou novinkou je také vydání nové festivalové mobilní aplikace, v které už nyní najdete přesný časový harmonogram koncertů! Sziget festival, nejlepší party léta, už za 52 dní – od 11. do 18. srpna v Budapešti.


The Island of Freedom – Ostrov svobody v centru Budapešti se opět těší na nu-metalové hrdiny Korn, kteří dobijí hlavní pódium v pátek (15. srpna). Grammy ověnčená kapela s 35 milióny prodaných nosičů, dvanácti deskami v Top 10 Billboard 200 a oceněními za platinové a multiplatinové prodeje přiveze na Sziget své největší hity i novinky z jejich posledního alba The Paradigm Shift.


Dalším skvělým přírůstkem v programu je NOFX. Punk-rocková kapela z Los Angeles má na kontě 12 alb a více než 6 miliónů prodaných nosičů, čímž se stala jednou z nejúspěšnějších nezávislých kapel všech dob. Zvuk NOFX je rozmanitý, využívá prvky punk rocku, skate punku, melodického hardcore, ska punku a dalších žánrů. NOFX to je víc než „sex, drogy a rock´n´roll“!

Korn  - http://youtu.be/cl2D7J_FL_U

NOFX - http://youtu.be/wcChJCrPtwI

Angel Haze - http://youtu.be/szj7efHG-00

The BossHoss - http://youtu.be/KE9dxWvTfc0

Festival zpestří svými koncerty také mladá americká rapperka a zpěvačka Angel Haze a berlínská kapela The BossHoss, která zahraje nejznámější popové, rockové a hip-hopové skladby v kovbojském stylu a country a western rytmu. Na Szigetu tak díky nim zazní ve dvou různých verzích skladba Hey Ya! (Outkast) nebo notoricky známý hit Hot In Here (Nelly).


Organizátoři Szigetu dnes také spustí novou festivalovou aplikaci, prostřednictvím které budou exklusivně dostupné informace o programu nyní v průběhu nejbližších třech dnů. Kromě toho si fanoušci přímo ze smartphonu mohou poslouchat své oblíbené kapely, nebo objevovat nové interprety. Aplikace kromě programu také nabízí možnost:

·       poznávat interprety nebo poslouchat své oblíbené kapely, které vystoupí na Szigetu,

·       prohlížet si program na základě seřazení koncertů podle dní, pódií nebo podle abecedního pořadí,

·       vytvořit si svůj vlastní výběr koncertů a sesynchronizovat jej s festivalovou webstránkou a FB,

·       přihlásit se k odběru notifikací, díky kterým nezapomenete na žádný koncert,

·       objevovat skryté poklady festivalu: zábavu, umění a nejrůznější aktivity,

·       a interaktivní mapu festivalu.

Aplikace pro uživatele iOS a Android je možné stáhnout na http://szigetfestival.com/mobileapp

Sziget festival, 11. – 18. srpna, patří mezi nejlepší evropské festivaly a svoji pozici leadera potvrzuje také tento rok skvělým hudebním programem. Fanoušci se mohou těšit na vystoupení takových hvězd jakými jsou např. Queens of the Stone Age, Imagine Dragons, Lily Allen, Manic Street Preachers, Dreadmau5, The Prodigy, Macklemore & Ryan Lewis, Blink182, Placebo, Calvin Harris, Skrillex, Klaxons, Darkside, Outkast, Tom Odell, Kelis a mnoho dalších. Vstupenky na festival jsou v prodeji v síti Ticketpro a na webu festivalu. Můžete si zakoupit jak permanentky, tak jednodenní vstupenky.

 

Na Szigetu bude EVROPSKÁ SCÉNA včetně zástupce z ČR

Evropská scéna na Ostrově svobody - the Island of Freedom - je speciálně věnovaná novým a nadějným evropským skupinám, které svojí hudbou skutečně reprezentují ,,starý kontinent" a multikulturalismus. Každý rok je jedna skupina pozvána i ze vzdálenějších kontinentů, letos je to až z Austrálie. V roce 2014 se festival zaměřuje na současnou a trend udávající berlínskou hudební scénu neboť letos slavíme 25. výročí pádu berlínské zdi na mnoha místech festivalu Sziget. Nás může těšit, že i ČR zde má zastoupení.

Konceptem nové Evropské scény je důraz na zvětšování a větší barvitost, spojují se zde bývalá Mambo scéna se scénou Holland meets Hungary, čímž se zprostředkuje skutečně evropská alternativa... je to určitě to pravé místo, kde můžete nalézt nové evropské talenty, kteří jsou už známí ve svých zemích, ale stále se snaží prolomit do mezinárodního věhlasu. V roce 2014 Evropská scéna také slouží jako důležité místo, které představí berlínskou hudební scénu, ale také uvede italské, holandské, španělské a mnoho dalších skupin ze starého kontinentu. Za ČR zde vystoupí skupina DVA, která sklízí úspěchy po celém světě a její poslední album Nipomo vyšlo u US labelu Northern Spy Records.

Nezapomeňte se přijít také podívat na Youropen Talent Festival, a který představí vítěze talentové soutěže z více než 14 zemí ve dnech 0 a -1. Vitězové budou hrát na pódiu, které v následujících dnech bude hostit tento seznam interpretů Europe Stage:

Europe Stage:

3FM Serious Talent goes Sziget (NL)
Amsterdam Klezmer (NL)
Band (NL)
Aucan (I)
BaLaKo (RO)
Ballett School (D)
Caparezza (I)
Carnival Youth (LV)
Charity Children (D)
Compact Disk Dummies (B)
Diaodato (I)
Dubblestandart (A)
DVA (CZ)
Fismoll (PL)
Gloria Boateng (B)
Gubás Gabi és az Éjszakai Nesz (H)
Hornsman Coyote & Soulcraft (SRB)
Kid Simius live (D)
Longital (SK)
Mighty Oaks (D)
Money for Rope (AUS)
Raggalution (SLO)
Rumatera (I)
Salmo (I)
Seward (E)
Siriusmo (D)

 Je třeba zmínit, že italské skupiny budou hrát důležitou roli na Sziget festivalu, zatím jsou potvrzeni: The Bloody Beetroots (Hlavní scéna, 12. srpna), Salmo (13. srpna), Caparezza (14. srpna), Joseph Capriati (Colosseum, 13. srpna), Diodato (15. srpna), Canzoniere Grecanico Salentino (15. srpna na World Stage), Aucan (16. srpna) a Rumatera (17. srpna). Většina z nich zahraje na nové Evropské scéně a propagaci zajistí Sziget festival, L’Alternativa a Puglia Sounds. Evropská scéna se vyvinula z Puglia Sounds - Mambo Stage, což trvá poslední dva roky a vystupovali zde ti nejzajímavější italští interpreti. Tímto rokem počínaje, tato scéna je věnována mezinárodní hudbě: jedná se o plochu více něž 1000 čtverečních metrů s obrovským pódiem pro interprety, je zde také Puglia Village s množstvím workshopů a aktivit spojenými s apulijskými kulturními tradicemi a rozlehlý a útulný prostor pro kempování. Jde o obrovskou mezinárodní přehlídku italské hudby, která také letos bude reprezentována některými z nejzajímavějších a nejuznávanějších umělců včetně velkého počtu apulijských kapel.  

Fotky a videa

Facebook