Prague Music Performance: Phantasm

Prague Music Performance: Phantasm

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Festivaly hudební. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Symfonický orchestr hl.m. Prahy FOK

Různá místa v Praze

17.01.201827.06.2018

Pražské komorní večery

Různá místa v ČR

18.01.201826.04.2018

PHANTASM - mnoha cenami ověnčený soubor viol da gamba

Sleva pro studenty a seniory - 20%.

Tuto slevu je možno zakoupit pouze na kamenných pobočkách, rezervace pouze přes naše obchodní oddělení ticket@ticketpro.cz .

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

PHANTASM

Phantasm, mnoha cenami ověnčený soubor viol da gamba, byl založen roku 1994 Laurencem Dreyfusem a dnes je považován za vůbec nejzajímavější gambové sdružení na světě. Mezinárodní proslulost si soubor vydobyl hned svým prvním CD s díly Henryho Purcella; CD získalo  v roce 1997 cenu časopisu Gramophone za nejlepší instrumentální nahrávku barokní hudby. Od té doby soubor cestuje po celém světě, pravidelně hostuje na festivalech a podniká koncertní turné.

Na všech 14 nahrávek souboru pějí kritici jen chvály a několika z nich se dostalo vysokých ocenění včetně ceny Gramophone Award z roku 2004 za nahrávku hudby Orlanda Gibbonse, jež se zároveň dostala i do nejužšího výběru kandidátů na cenu Desky roku. Jejich první nahrávka pro skotské vydavatelství Linn (toto vydavatelství zároveň získalo cenu časopisu Gramophone pro nejlepší hudební vydavatelství za rok 2010) se věnuje hudbě skladatele 17. století Johna Warda. Jako pro nejlepší nahrávku pro ni hlasovala redakce hudebního časopisu BBC Music Magazine a v roce 2011 se stala finalistou ceny pro nejlepší nahrávku staré hudby, vyhlášenou časopisem Gramophone.

Jejich CD s nahrávkou kompletního instrumentálního díla Williama Byrda se dostalo ocenění od Diapason d’Or, jako CD měsíce je pak označil časopis BBC Music Magazine, a v časopise Gramophone se toto CD umístilo mezi finalisty soutěže o nejlepší nahrávku staré hudby za rok 2011. V září 2012 byl Phantasm za nahrávku pro vydavatelství Linn s hudbou Williama Lawese a s varhaníkem Magdalen College Danielem Hydem nominován časopisem BBC Music Magazine na výroční cenu pro nejlepší interprety komorní hudby. Členové sdružení Phantasm pocházejí z Británie a Finska a od roku 2005 našli stálý domov na univerzitě v Oxfordu, kde účinkují jako rezidenční soubor. Pro sezónu 2016-2017 získali titul rezidenčního hudebního tělesa v londýnské Wigmore Hall.

https://www.facebook.com/events/658093980889364/

Fotky a videa

Facebook