Cirkopolis Fest

Cirkopolis Fest
Festival nového cirkusu Cirkopolis Fest zahájí v neděli v Paláci Akropolis francouzsko-katalánská dvojice Fet a Mà kombinující úchvatnou akrobacii, fyzické divadlo a tanec
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

První ročník festivalu nového cirkusu Cirkopolis Fest zahájí v neděli 6. dubna v Paláci Akropolis představení Cru francouzsko-katalánské dvojice Fet a Mà. V něm se prolínají fyzické divadlo, tanec a úchvatná akrobacie - na holém pódiu bez rekvizit, scény nebo umělých efektů.

K hlavním lákadlům Cirkopolis Festu budou dále patřit 7. a 8. dubna francouzský soubor Subliminati Corporation, který divoce spojuje beatbox, žonglování, akrobacii i tanec, a 14. a 15. dubna jeden z nejinovativnějších žonglérů současné Evropy Alexis Rouvre provádějící neuvěřitelné kousky s lanem. Festival zakončí 16. dubna unikátní jednorázové představení Cirkopolis vol 2, jež s několika evropskými performery a akrobaty nazkouší francouzský režisér Florent Bergal. Zkoušet se bude týden a představení se zahraje pouze jednou. Program obohatí 10. dubna výjimečně v kině Aero novocirkusový komponovaný večer nazvaný CirkoAero s představením Antiwords Spitfire Company, cirkusové jednohubky z Cirqueonu, projekce filmu Silnice od Federica Felliniho a noc novocirkusových trailerů.

Myslíme si, že se objevila pravá chvíle přivést do Prahy špičkové evropské soubory menší a střední velikosti. Chceme ukázat rozmanitost tohoto žánru, jeho nejnovější podoby a tendence,” vysvětluje dramaturgii nového festivalu Petr Boháč z Paláce Akropolis, který festival spolu s Centrem pro nový cirkus Cirqueon pořádá. “Pražským divákům představíme projekty, ve kterých se klasické disciplíny nového cirkusu objevují s prvky současného tance, fyzického divadla či nejnovějších hudebních impulsů,” dodává Šárka Maršíková z Centra pro nový cirkus Cirqueon.

Více informací: www.cirkopolis.cz, nebo www.cirqueon.cz., www.facebook.com/cirkopolis

Více informací k jednotlivým představením:

Pouze dvě těla, vztah muže a ženy, cesta do nitra lidské bytosti ... dvojice využívá cirkus jako způsob, jak sdílet silné emoce, jak si možná cirkus představoval Samuel Beckett,” přibližuje zahajovací představení Cru francouzsko-katalánské dvojice Fet a Mà dramaturg Petr Boháč. Oba performeři Marta Torrents a Pau Portabella se setkali na francouzské škole cirkusových umění Le Lido. Na tomto představeni se podílel jako režisér Blai Mateu Trias, umělecký ředitel souboru Baro d' Evel. Naposledy zářili Fet a Mà
na prestižním londýnském festivalu London Mime.

Že se dá skvěle spojit beatbox, žonglování, akrobacie i tanec dokáže 7. a 8. dubna v Paláci Akropolis francouzský soubor Subliminati Corporation v představení #File_Tone. “Subliminati jsou výjimeční ve svém pojetí nového cirkusu, jsou provokativní, trefují se do společenských i politických témat, jejich fyzické dovednosti jsou té nejvyšší kvality, ale divák se primárně nesoustředí na techniku, ale na příběh. Tři roky
se snažím dostat tuto skupinu do Čech, jsem přesvědčena, že český divák jejich tvorbu ocení,” říká Šárka Maršíková. Opět jde o absolventy francouzské školy Le Lido, kteří již získali prestižní cenu Jeunes Talent Cirque Europe.

10. dubna se festival přemístí do kina Aero. Od 18 do 24 hodin budou moci návštěvníci v rámci komponovaného večera nazvaného CirkoAero vidět představení Antiwords od Spitfire Company, cirkusové jednohubky Cirqueonu, projekci filmu Silnice od Federica Felliniho a noc novocirkusových trailerů. “Představení Antiwords s Miřenkou Čechovou a Terezou Havlíčkovou je ovlivněno dílem Václava Havla, především jeho hrou Audience. Ale jak napsala kritička Marie Reslová, lze v něm vypozorovat i poetiku klaunů z díla Samuela Becketa. Tento motiv se hezky propojuje s představením CRU od Fet a Mà i se Silnicí Felliniho,” doplňuje Petr Boháč. Inscenace obdržela ocenění Sukces léta Divadelních novin, cenu Projekt roku vyhlašovanou Festivalem Příští vlna/Next Wave…

Jaké neuvěřitelné věci se dají dělat s obyčejným lanem a míčky, ukáže 14. a 15. dubna v Paláci Akropolis jeden z nejinovativnějších žonglérů současné Evropy Alexis Rouvre. “Jeho sólové představení nazvané Cordes vás přenese do absurdního vesmíru, kde nic není nemožné,” láká Šárka Maršíková. Alexis Rouvre se věnuje žonglování od svých sedmi let a vystudoval profesionální cirkusovou školu L´ESAC. Během studií také opustil klasickou žonglérskou techniku a začal se věnovat manipulaci s lany.

Festival uzavře 16. dubna opět v Paláci Akropolis večer nazvaný Cirkopolis vol 2, který
je vyvrcholením týdenního zkoušení akrobatů, herců a performerů z několika evropských zemí. Pod vedením režiséra Florenta Bergala vznikne v průběhu festivalu jednorázové celovečerní představení, které uvidí diváci právě na závěr celé přehlídky. “Florent Bergal svým osobitým přístupem ovlivňuje současný vývoj nového cirkusu v Evropě,” doplňuje Šárka Maršíková.

Subliminati Corporation: #FILE_TONE - teaser: https://www.youtube.com/watch?v=7NeW42YLoIs

Alexis Rouvre: Cordes - teaser: http://www.youtube.com/watch?v=9nZ4N_3USCs

Kde:

  • Palác Akropolis, Kubelíkova 27, Praha 3

Web: http://www.palacakropolis.cz/

Facebook