Život prostopášníka

Život prostopášníka

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Opera / Opereta. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Don Giovanni (Loutky - Puppets)

Národní divadlo marionet, Praha 1

20.11.201711.01.2018

Proces Rockopera

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.11.2017

Opera o třech jednáních z roku 1951
Opera je nastudována v anglickém originále s českými titulky.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Hudební nastudování Jakub Klecker, dirigent Jakub Klecker, režie Jiří Nekvasil, scéna Daniel Dvořák, kostýmy Marta Roszkopfová, pohybová spolupráce Igor Vejsada, dramaturgie Daniel Jäger, sbormistr Jurij Galatenko

Osoby a obsazení:
OTEC TRULOVE: Bogdan Kurowski
ANNE, jeho dcera: Jana Šrejma Kačírková
TOM RAKEWELL: Jorge Garza
NICK SHADOW: Ulf Paulsen
MATKA HUSA: Václava Krejčí Housková
BABA–TUREK: Yvona Škvárová
SELLEM, vyvolávač: Ondřej Koplík
DOZORCE V BLÁZINCI: Michal Onufer

Dále účinkuje sbor a orchestr opery NDM – koncertní mistři Vladimír Liberda a Petr Kupka.


Stravinského Život prostopášníka je inspirován stejnojmenným cyklem rytin Williama Hogartha. Autory libreta jsou Wystan Hugh Auden a Chester Kallman. Opera vznikla v letech 1948–1951 v Americe, ale světovou premiéru měla v benátském Teatro La Fenice 11. září 1951, kdy ji dirigoval sám Stravinskij, který měl tehdy k dispozici hvězdné obsazení v čele s Elisabeth Schwarzkopf v roli Anne Trulove. Hlavní „hrdina“ příběhu Tom Rakewell je lehkovážný zaháleč. Sní o bezstarostném životě bez práce. Je zasnouben s počestnou Anne Trulove a pokud se s ní chce oženit, musí si najít pořádnou práci. Je to ale lenoch, a proto se stane snadným cílem vtěleného ďábla Nicka Shadowa. Ten mu namluví, že zdědil po zemřelém strýci velké jmění. Tom odjíždí do Londýna, kde skutečně převezme velké dědictví. Začne hýřit a vést neřestný život. Anna se rozhodne Toma ze spárů neřesti zachránit, odjíždí za ním do Londýna, kde se mezitím její smyslů zbavený snoubenec oženil s Babou Turkyní. Nakonec, když Tomovi vyprší roční lhůta, setkává se s Nickem na hřbitově, kde je mu nabídnuta partie karet jako poslední hra o jeho duši. Nick v kartách sice prohraje, ale sešle na Toma šílenství. Tom se ocitá v blázinci, kde zanedlouho umírá. Život prostopášníka dnes patří mezi divácky nejúspěšnější opery dvacátého století. Je vzorovým dílem hudebního neoklasicismu, jehož byl Igor Stravinskij jedním z hlavních představitelů. Velmi osobitým způsobem navazuje na tradiční formu italské opery osmnáctého století, hudební složka díla ovšem nezapře svůj původ ve století dvacátém. Zároveň je to hudba plně srozumitelná a přístupná.

Facebook