Čarokraj

Čarokraj

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Opera / Opereta. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Příhody Lišky Bystroušky

Národní divadlo, Praha 1

19.01.201813.02.2018

Oidipus Tyranus RockOpera

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.01.2018

Opera - Čarokraj - Marko Ivanović, režie Petr Forman

Nepřehlédněte! Rodinná operní expedice. Součástí představení je i zvláštní průzkumná cesta podzemím Národního divadla.

Vstoupit do Čarokraje můžete dvěma způsoby: klasickou cestou přes hlavní vchod do Národního divadla nebo tajemným podzemním světem. Procházka podzemním světem začíná na piazettě ND:

 

-          pro diváky z přízemí 40 minut před začátkem představení

-          pro diváky z balkonů 30 minut před začátkem představení

-          pro diváky z galerií 20 minut před začátkem představení 

 

 

Délka představení: 1 hodina 30 minut (hraje se bez přestávky)


Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Nová rodinná opera vzniká podle populární knížky anglického spisovatele Geralda Durrella Mluvící balík ve spolupráci mladého hudebního skladatele a dirigenta Marka Ivanoviće, scénáristy Ivana Arsenjeva a bratrů Formanových, kteří v Národním divadle slavili úspěch inscenací Glassovy opery Kráska a zvíře a jazzové buffopery Dobře placená procházka.

Když v roce 1974 vydal britský spisovatel a přírodovědec Gerald Durrell svou knihu Mluvící balík, stal se pro své čtenáře objevitelem fantastické říše s názvem Mytologie, v níž žijí bájní tvorové a bytosti, rostou podivuhodné květiny a vládnou neobvyklé přírodní zákony. 

O několik desítek let později se tým v čele se skladatelem Markem Ivanovićem a bratry Petrem a Matějem Formanovými rozhodl v Durrellově bádání po svém pokračovat. V podzemí Národního divadla objevili tajný vchod do Mytologie, pro niž zavedli český název Čarokraj, a jali se zkoumat, co se tam od Durrellových dob odehrálo nového. Zjistili, že mytologické bytosti se dorozumívají zpěvem a že se každých padesát let scházejí k velké slavnosti, při níž jsou noví obyvatelé zapisováni do kouzelné Zpívající knihy. Náš badatelský tým se rozhodl fantastické tvory přemluvit a přivést je na samotné jeviště Národního divadla před zraky malých i velkých diváků. 

Složení tvůrčího uskupení je zárukou nevšední, vtipné a divadelně působivé inscenace. Durrellova kniha je psána na půdorysu klasické dětské literatury „fantasy" - děti pronikají zásluhou neobvyklého setkání s mluvícím ptákem do říše Fantazie, která je zmítána vnitřními spory a v níž je potřeba nastolit spravedlnost a pořádek. Autor nechává volně plynout svoji obraznost a čtenář se setkává s řadou přátelských i nepřátelských pohádkových bytostí, které ovšem mezi sebou řeší v podstatě velmi „lidské" spory. Kontrast mezi obyčejným a pohádkovým prostředím autorům vznikající opery připomíná podobný kontrast mezi „normálním" světem a „podivuhodným" světem opery. Operní dramatizace Durrella má tedy mimo jiné mít s ohledem na mladé a nejmladší diváky i příjemně didaktický smysl - být zábavným průvodcem po světě opery, který má své „fantastické" zákonitosti a v němž je leccos možné...

Vypravte se s námi do Čarokraje a kromě slavnosti tajemných zvířat a bytostí navštivte i tajemné podzemí Národního divadla! Poslechněte si, jak se zpívá v Čarokraji!

Obsazení a více informací o představení zde

Fotografka inscenace: Irena Vodáková

Fotky a videa

Facebook