Hoffmannovy povídky

Hoffmannovy povídky

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Opera / Opereta. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Prodaná nevěsta

Národní divadlo, Praha 1

18.11.201701.06.2018

Don Giovanni (Loutky - Puppets)

Národní divadlo marionet, Praha 1

20.11.201731.12.2017

Opera - Hoffmannovy povídky - Jacques Offenbach, režie Ondřej Havelka
Opera je nastudována ve francouzském originále a v představení jsou použity české a anglické titulky.
Délka představení: 3 hodiny 30 minut

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Jeden ze zakladatelů evropského romantismu, mistr žánru „fantasy“, hudební skladatel i kritik, vzdělaný právník i karikaturista, outsider, který ovlivnil Gogola, Poea, Verna, Baudelaira, Kafku a další, a v neposlední řadě operní hrdina – to je E. T. A. Hoffmann. V polovině 19. století dva mladí francouzští autoři, Jules Barbier a Michel Carré sepsali činoherní drama, v němž Hoffmann vystupuje jako bohémský vypravěč fantaskních příběhů, jejichž hlavní postavou je on sám. Ve své cestě za „věčným ženstvím, které nás povznáší“ (Goethe) stále znovu troskotá a stává se obětí sebeklamu, nerozhodnosti či naopak přílišné horlivosti. Anebo obětí ďábelských úkladů? Tak jako v povídkách skutečného E. T. A. Hoffmanna, nechávají nás i zde autoři na pochybách. Hoffmannova vyprávění jsou „pouhými výmysly“, dávají nám však ve svých tragikomických důsledcích pocítit, co se děje, je-li síla lidské obraznosti mocnější než pud sebezáchovy...

V době, kdy jako operetní skladatel měl již svou největší slávu za sebou, obrátil se Jacques Offenbach k tomuto námětu s touhou vtělit ho do tvaru velké opery. Podařilo se mu skvěle vystihnout dvojakost hoffmannovských příběhů, jejich spojování vznešeného s nízkým, vážného s groteskním, normálního s nenormálním. Offenbach v Hoffmannových povídkách rekapituluje mnohé ze svého operetního arzenálu, právě tak ale dokazuje obdivuhodnou invenci i dramatický cit, hodné největších mistrů francouzské lyrické opery.

Inscenace režiséra Ondřeje Havelky je tajuplná i humorná, dojímavá i ironická a stále balancuje na hraně mezi fikcí a skutečností. Offenbachova opera v Národním divadle poprvé vychází z málo známé a unikátní rekonstruované verze amerického muzikologa Michaela Kaye a francouzského dirigenta Jean-Christopha Kecka, která vznikla teprve nedávno na základě objevů autorových rukopisů a dalších originálních historických materiálů, považovaných dlouho za nezvěstné. 

 

Obsazení a více informací o představení zde

Účinkuje orchestr, sbor a balet Opery Národního divadla.


Fotografka inscenace: Diana Zehetner

Fotky a videa

Facebook