Rusalka

Rusalka
Opera - (Státní opera, Hudební divadlo Karlín) Rusalka - Antonín Dvořák

Termíny a místa konání:

Hudební divadlo Karlín, Praha | Zobrazit na mapě

19.3.2018 17:00 Hudební divadlo Karlín - Praha Vstupenky
23.4.2018 19:00 Hudební divadlo Karlín - Praha Vstupenky
7.5.2018 19:00 Hudební divadlo Karlín - Praha Vstupenky
22.10.2018 19:00 Hudební divadlo Karlín - Praha Vstupenky
26.11.2018 19:00 Hudební divadlo Karlín - Praha Vstupenky

Opera je nastudována v češtině a v představení jsou použity anglické titulky.

Přibližná délka představení včetně přestávek: 3 hodiny a 10 minut, dvě přestávky po 20 minutách.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Předlohou k nejkrásnější opeře Antonína Dvořáka se stala pohádka Malá mořská víla slavného dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena. Na jejím základě napsal český básník Jaroslav Kvapil jedno z nejpoetičtějších operních libret vůbec. Není divu, že výsledkem spolupráce obou tvůrců, skladatele i básníka, kteří si byli umělecky i lidsky velmi blízcí, byl magický, snivý příběh o velké, nenaplněné touze vodní víly Rusalky, v němž Dvořákova tvůrčí genialita dosáhla svého vrcholu. Pohádková atmosféra ho inspirovala k vytvoření osobité, impresionistické hudby, plné melodické fantazie a mistrovské instrumentace, k sugestivnímu hudebnímu vyjádření hry vln i odlesku měsíčního svitu na jezerní hladině i neopakovatelného kouzla pohádkového snu.
Inscenace Rusalky v režii populárního filmového tvůrce pohádek Zdeňka Trošky se od své premiéry v roce 2005 zařadila k nejúspěšnějším titulům ve Státní opeře.

Orchestr Státní opery
Sbor Státní opery

Obsazení a více informací o představení zde

Fotky a videa

Facebook