Elektra

Elektra

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Opera / Opereta. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Oidipus Tyranus RockOpera

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.01.2018

RockOpera Praha

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.01.201807.06.2018

Opera - Elektra - Richard Strauss
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce


Německý skladatel Richard Strauss (1864–1949) patřil ke kmenovým autorům pražského Nového německého divadla, kde mj. dirigoval několik filharmonických koncertů či pražskou premiéru opery Guntram a Salome. Pak se nepohodl s ředitelem Nového německého divadla Angelo Neumannem a česká premiéra jeho další opery, Elektry, se uskutečnila 25. 4. 1910 v Národním divadle, v českém překladu a pod taktovkou Karla Kovařovice. Strauss v ND osobně řídil 12. 6. 1910 sedmou reprízu. V Novém německém divadle uvedlo Elektru 4. 5. 1910 pohostinsky drážďanské Dvorní divadlo a až 3. 12. 1921 ji nastudoval soubor Nového německého divadla pod taktovkou Alexandra Zemlinského. Zatím naposledy byla Elektra v Národním divadle uvedena koncertně 3. a 6. 6.1995 za řízení Jiřího Kouta s Evou Marton v titulní roli.

Elektrou začala Straussova spolupráce s Hugo von Hofmannsthalem (1874–1929); oba jsou považováni za nejslavnější tvůrčí dvojici po Mozartovi s Lorenzem da Ponte. Mýtický příběh odehrávající se po skončení trojské války je po Salome dalším dramatem mravně rozvrácených postav, „brutálním a krvavým hororem“ (Paul Bekker), který ještě více vystupňoval expresionistické vášně a pěvce postavil před technicky i fyziologicky přetěžký úkol vyrovnat se s rozsáhlým nástrojovým aparátem o 115 hráčích. Světová premiéra se konala 25. 1. 1909 v drážďanské Dvorní opeře. K nastudování nové inscenace ve Státní opeře byl pozván renomovaný anglický operní režisér Keith Warner.

Sbor a Orchestr Státní opery

Obsazení a více informací o představení zde

Facebook