Salome

Salome

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Opera / Opereta. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Oidipus Tyranus RockOpera

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.01.2018

RockOpera Praha

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.01.201807.06.2018

Opera - Salome - Richard Strauss, režie Mariusz Treliński
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce


Podle Matoušova a Markova evangelia tančila judská princezna Salome pro svého nevlastního otce Heroda Antipu a za odměnu žádala useknutou hlavu proroka Jana Křtitele na stříbrné míse. Stala se oblíbeným námětem malířů (Leonardo da Vinci, Tizian, Rubens), literátů (Heine, Flaubert) i skladatelů (Massenet). Největší slávu jí ale zajistila hra irského básníka a dramatika Oscara Wilda (1854-1900) a opera Richarda Strausse (1864-1949). Dramaticky vypjaté dílo plné smyslnosti se při premiéře v Dvorní opeře v Drážďanech 9. 12. 1905 setkalo s bouřlivými ovacemi a během následujících dvou let Salome uvedlo přes padesát operních domů! Výjimky ovšem existovaly. Gustav Mahler nazval Salome dílem génia, ale ve vídeňské Dvorní opeře ji nastudovat nesměl: censoři odmítli dát k provedení „perverzní” opery souhlas. V newyorské Metropolitní opeře sice k provedení došlo (22. 1. 1907), ale veřejné pohoršení bylo tak obrovské, že Salome byla ihned stažena z repertoáru. Režie nové pražské inscenace se ujme pozoruhodný polský filmový a divadelní režisér Mariusz Treliński, jehož dvorním scénografem je přední slovenský výtvarník Boris Kudlička.

Obsazení a více informací o představení zde

Partnery inscenace jsou Polský institut a LOT Polish Airlines

Orchestr Státní opery 

Koprodukce s Teatr Wielki Opera Narodowa Varšava

Facebook