Falstaff

Falstaff

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Opera / Opereta. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Don Giovanni (Loutky - Puppets)

Národní divadlo marionet, Praha 1

20.11.201711.01.2018

Proces Rockopera

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.11.2017

Cena: 930 - 50

Slavný shakespearovský hrdina, nenažranec, pijan a mluvka Falstaff je symbolem poživačnosti, nespoutané troufalosti a společenské „nekorektnosti“. Jeho nemravnost je tak dokonalá, až je groteskní. Boitovo libreto podle Shakespearových her Veselé paničky windsorské a Jindřich IV. konfrontuje onu bláznivou Falstaffovu nezodpovědnost s usedlou měšťanskou zodpovědností a klade si otázku, co je bláznivější. Osmdesátiletý Verdi se ve své poslední opeře záměrně vzdal tragické závažnosti a mistrně si pohrál se žánrem komické opery.

Opera je nastudována v italském originále a v představení jsou použity české a anglické titulky.
Premiéra: 7.5.2008
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Falstaff je Verdiho poslední a zároveň jeho jedinou komickou operou, která je stálicí na operním nebi. Vznik tohoto závěrečného opusu (1892) italského hudebního génia podporoval Verdiho libretista a přítel Arrigo Boito. Starý Verdi se již vzhledem k vysokému věku nechtěl pouštět do kompozice tak rozsáhlého díla, jako je opera, a přesto vznikl jeden z pilířů světové operní literatury. Boito napsal libreto podle komedie Williama Shakespeara Veselé paničky windsorské. Chvástavý rytíř Falstaff svádí vdané dámy, které mu jeho nesoudnost a vtíravost oplácejí veselými žerty. Z plánovaného dostaveníčka vyvázne Falstaff jen o vlásek, když ho paní domu ukryje v koši se špinavým prádlem, ale nechá koš odnést a vyklopit na břehu řeky. I tak Falstaff touží po dalším setkání a neváhá se vydat o půlnoci do lesa. Tam jej společnost vystraší sehraným rejem elfů a duchů, ze kterého Falstaff vyvázne "pouze" zesměšněn. V ději a hudbě nechybí komediální prvky, ani lyrické pasáže zamilovaného mladého páru. Ve Falstaffovi vytvořil Verdi jednu z nejzásadnějších rolí pro hlasový obor baryton v celé světové operní literatuře. V nové inscenaci se v této roli představí vynikající český pěvec Ivan Kusnjer.

Účinkuje orchestr a sbor opery Národního divadla

Hudební nastudování: Peter Feranec
Dirigent: Peter Feranec
Režie: Martin Huba
Scéna: Jozef Ciller
Kostýmy: Milan Čorba
Sbormistr: Martin Buchta
Choreografie: Zdeněk Prokeš

Sir John Falstaff: Andrew Greenan / Ivan Kusnjer
Ford: Vladimír Chmelo / Jože Vidic
Fenton: Philippe Do / Jaroslav Březina
Dr. Cajus: Richard Samek / Martin Šrejma
Bardolfo: Václav Lemberk
Pistola: Zdeněk Plech / Luděk Vele
Mrs. Alice Ford: Maria Haan / Katarína Jorda Kramolišová
Nanetta: Kateřina Kněžíková / Lenka Máčiková
Mrs. Quickly: Yvona Škvárová / Lenka Šmídová
Mrs. Meg Page: Monika Fabianová / Kateřina Jalovcová
Délka představení: 2 hodiny 40 minut

Facebook