Hubička

Hubička
Po Prodané nevěstě druhá nejoblíbenější Smetanova opera dává nahlédnout do vztahu dvou zamilovaných vesničanů Lukáše a Vendulky, kteří po letech vynuceného odloučení mohou konečně začít společný život. Vinou vlastní hrdosti a zatvrzelosti si však své štěstí málem znovu, tentokrát sami, pošlapou. Smetanova vřelá, lyrická i dravě energická hudba provází příběh s velkým soucitem i moudrým nadhledem.

Premiéry 22. a 23. června byly součástí programu Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl 2007. Opera je nastudována v češtině a v představení jsou použity anglické a německé titulky. Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Autor: Bedřich Smetana

Příběh o odmítnuté hubičce je možná prostý a jednoduchý, ale odrážejí se v něm dva myšlenkové světy, které mají oba svoji pravdu - svět vdovce Lukáše, který konečně může chtít políbení po své milé Vendulce, a svět Vendulky, která ctí památku zemřelé Lukášovy manželky a hubičku odmítá. Smetanova hudba je líbezným pohledem do nitra těchto dvou mladých lidí, do jejich citů, prožitků a úvah. Prostému příběhu dává něžný filozofický rozměr a její melodie ve své době téměř zlidověly. Inscenace bude poprvé provedena v rámci Mezinárodního operního festivalu Smetanova Litomyšl v červnu 2007 a od sezony 2007/2008 je zařazena na repertoár opery na scéně Národního divadla.
Účinkuje orchestr a sbor opery Národního divadla

Facebook