Manon Lescaut

Manon Lescaut

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Opera / Opereta. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Příhody Lišky Bystroušky

Národní divadlo, Praha 1

19.01.201813.02.2018

Oidipus Tyranus RockOpera

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.01.2018

K operám Turandot, Madama Butterfly a Tosca přibyl do repertoáru Státní opery Praha nově i Pucciniho první úspěšný titul Manon Lescaut podle Prévostova románu.

Představení je nastudováno v italštině s českými titulky.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Giacomo Puccini

Giacomo Puccini o sobě sám napsal, že je "vášnivým lovcem vodních ptáků, textů a žen". Ženy také hrají v jeho hudebních dramatech jako hlavní hrdinky zpravidla tu nejdůležitější roli. Pucciniho přitahoval typ ženy, která se obětuje - a umírá, jako Mimi v Bohémě, Tosca, Madama Butterfly, sestra Angelica, Liu v Turandot i Manon Lescaut. Kvalitě libreta věnoval zcela mimořádnou pozornost. Spolupracoval se známými básníky Luigim Illicou a Giuseppem Giocosou: toto trio jeho nakladatel Giulio Ricordi žertem označoval za "svatou trojici". Jejich spolupráce byla stejně úspěšná jako vyčerpávající a bouřlivá, protože Puccini měl na text ty největší nároky. Slavný francouzský milostný román Příběhy rytíře des Grieux a Manon Lescaut (1731), který napsal abbé Prévost, Pucciniho hluboce zaujal v roce 1889, nicméně jeho nakladatel Ricordi se jej snažil od zhudebnění odvrátit vzhledem k možné konkurenci s Massenetovou Manon z roku 1884. Puccini se ale nedal zviklat. Na rozdíl od Massenetova "francouzského způsobu s pudrem a menuety" chtěl Prévostovu Manon vyjádřit "italským způsobem" s "beznadějnou vášní". Na cestě za tímto cílem vystřídal dokonce šest libretistů - od Ruggiera Leoncavalla až k Luigimu Illicovi a Giuseppe Giacosovi. Premiéra se konala 1. 2. 1893 v Turíně s naprostým úspěchem u obecenstva i kritiky.

V Čechách byla Manon Lescaut poprvé uvedena v Národním divadle v Praze 24. 4. 1894. V budově Státní opery Praha byla inscenována třikrát, 1. 11. 1923 za řízení Alexandra Zemlinského, 23. 6. 1932 (obojí v tehdejším Novém německém divadle) a 13. 3. 1980 (Smetanovo divadlo), což byla zatím i poslední inscenace Manon Lescaut v Praze.

Dirigent: M. Zambelli
Režie: J. Bednárik
Scéna: V. Čáp
Kostýmy: J. Jelínek
Sbormistr: T. Karlovič

Facebook