Lucia di Lammermoor

Lucia di Lammermoor

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Opera / Opereta. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Don Giovanni (Loutky - Puppets)

Národní divadlo marionet, Praha 1

20.11.201731.12.2017

Proces Rockopera

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.11.2017

Donizettiho Lucia di Lammermoor vznikla na motivy historického románu skotského spisovatele Sira Waltera Scotta. Od světové premiéry v Neapoli v roce 1835 až dodnes se objevuje na repertoáru všech velkých operních domů. Role Lucie je jedním z nejnáročnějších koloraturních sopránových partů operní literatury. V polovině minulého století byla slavnou Lucií řecká sopranistka Maria Callas a v posledních dvaceti letech například Edita Gruberová. Státní opera Praha se nyní může pyšnit několika skvělými sopranistkami včetně Mariny Vyskvorkiny, která právě v této roli debutovala s obrovským úspěchem v roce 2002 ve Vídeňské státní opeře.

Představení je nastudováno v italštině s českými a anglickými titulky. Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Lucia di Lammermoor je Donizettiho čtyřicátým druhým operním dílem. Světovápremiéra se uskutečnila 26. září 1835 v divadel San Carlo v Neapoli a zaznamenala triumfální úspěch. Předlohou k libretu této velké tříaktové opery se stal román Waltera Scotta The Bride of Lammermoor z roku 1819. Scott v něm umělecky zpracoval skutečný dramatický příběh nešťastné lásky, který se odehrál v sedmnáctém století v rodině jistého skotského právníka. Scottův román převedl do podoby operního libreta Salvatore Cammarano, pozdější spolupracovník Verdiho či Pucciniho. Donizetti komponoval Luciidi Lammermoor o něco déle než jeden měsíc a vytvořil nesmrtelné dílo se strhujícími pěveckými úkoly, především s neobyčejně náročným partem ústřední hrdinky. Premiéra: 30. 9. 2004 Délka představení: 2 hodiny 30 minut s 1 přestávkou

Facebook