La Bohéme (Giacomo Puccini)

La Bohéme (Giacomo Puccini)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Opera / Opereta. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Proces Rockopera

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.11.2017

RockOpera Praha

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.11.201707.12.2017

Giacomo Puccini - Dojemný příběh o lásce básníka Rudolfa k něžné Mimi, které není dopřáno dlouhého života, a o přátelství čtyř mladých umělců na Montmartru byl pro operu ideálním námětem.

Délka představení: 2hod.15min.
Představení je nastudováno v italštině s českými a anglickými titulky.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

V posledním desetiletí 19. století se v italském operním světě objevily nové náměty, převzaté ze soudobé realistické literatury. Literární naturalismus Émila Zoly, osvobozený od romantické idealizace, usiloval o ztvárnění světa se vším jeho utrpením a stejnými cestami šel i operní verismus, zdůrazňující náměty, jejichž děj plný vášní je nejednou doveden až k násilnému konci. K vrcholným dílům verismu patří opery Giacoma Pucciniho: Manon Lescaut, Bohéma, Tosca, Madama Butterfly. Knižní vydání Obrazů ze života bohémy (Scènes de la vie de bohème) pařížského malíře a spisovatele Henryho Murgera v roce 1851 mělo mimořádný úspěch a Puccini v něm okamžitě vycítil velké dramatické možnosti. Libreto Puccinimu napsala proslulá autorská dvojice operního verismu, Luigi Illica a Giuseppe Giacosa, s nimiž skladatel poprvé spolupracoval na Manon Lescaut a po Bohémě ještě na Tosce a Madama Butterfly. Opera měla premiéru 1. 2. 1896 v Teatro Regio v Turínu pod taktovkou Artura Toscaniniho. Zdánlivá lehkost díla oproti dosud vládnoucímu wagnerismu zmátla jak obecenstvo, tak kritiku, a premiéra byla přijata jen s malým nadšením. O dva měsíce v Palermu však již měla obrovský úspěch. Puccini zde - tak jako později v Madama Butterfly či Turandot - prokázal mistrovství v hudebním vystižení místního koloritu; Claude Debussy prý prohlásil, že nepoznal nikoho, kdo by lépe hudebně popsal Paříž té doby než Puccini. V budově Státní opery Praha byla Bohéma poprvé uvedena 3. 5. 1908 (v tehdejším Novém německém divadle) a do současné doby se dočkala sedmi dalších nastudování. Novou inscenaci Bohémy režijně připraví herec a zpěvák Ondřej Havelka, který se jako operní režisér podepsal pod úspěšné inscenace opery Martina Smolky Nagano v pražském Národním divadle (2004) a Smetanovy Prodané nevěsty v Národním divadle v Brně (2006).
Premiéra: 23. 10. 2008

Facebook