Carmen

Carmen

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Opera / Opereta. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Poprask v opeře

Stavovské divadlo, Praha 1

17.01.201806.06.2018

Příhody Lišky Bystroušky

Národní divadlo, Praha 1

19.01.201813.02.2018

Opera - Carmen - Georges Bizet, Opera, režie Zdeněk Troška


Opera je nastudována ve francouzském originále a v představení jsou použity české a anglické titulky.


Délka představení: 2 hodiny 55 minut s 1 přestávkou


Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Klasická inscenace.

Premiéra Carmen v pařížské Komické opeře 3. 3. 1875 prošla takřka bez úspěchu. V den premiéry byl sice Bizet jmenován Rytířem čestné legie, tato pocta ale nemohla nahradit zklamání z krajně zdrženlivého přijetí opery u publika. Skutečný triumf přineslo až provedení ve vídeňské Dvorní opeře 23. 10. 1875, kterého se Bizet už nedožil. Carmen toho dne nastoupila vítěznou cestu na operní pódia a patří od té doby k nejhranějším světovým operám. 

Námět si Bizet našel sám, v novele Prospera Meriméa o krásné a lehkomyslné Carmen, jejíž přelétavý život končí rukou odmítnutého milence Dona Josého. Okamžitě ho zaujal: miloval exotické náměty a i když sám ve Španělsku nikdy nebyl, atmosféra dramatu ho strhla. Vypracováním libreta byli pověřeni Henri Meilhac (mluvené dialogy) a Ludovic Halévy (árie ad.), nicméně Bizetův podíl byl pravděpodobně značný (sám napsal např. text k Habanéře). Podoba definitivní verze opery není zcela jasná. Víme jen, že 2. 6. 1875, den před svou smrtí, uzavřel Bizet dohodu s vídeňskou operou, pro kterou měly být nahrazeny mluvené dialogy recitativy. Ujal se toho Bizetův přítel Ernest Guiraud, který přidal i baletní hudbu do 4. aktu, převzatou z jiných Bizetových skladeb. Od vídeňské premiéry se takto hrála Carmen po celém světě. V roce 1964 publikoval Fritz Oeser rekonstruované původní znění, čímž přibyla další možnost provozovací praxe. 

Obsazení a více informací o představení zde

Účinkuje orchestr a sbor Státní opery.

 

Fotograf inscenace: František Ortmann


Fotky a videa

Facebook