Prodaná nevěsta

Prodaná nevěsta
Opera - Prodaná nevěsta - Bedřich Smetana, režie Magdalena Švecová

Termíny a místa konání:

Národní divadlo, Praha 1 | Plánek areálu | Zobrazit na mapě

8.5.2018 19:00 Národní divadlo Vstupenky
1.6.2018 19:00 Národní divadlo Vstupenky
6.10.2018 19:00 Národní divadlo Vstupenky
10.10.2018 19:00 Národní divadlo Vstupenky
25.11.2018 19:00 Národní divadlo Vstupenky
16.12.2018 19:00 Národní divadlo Vstupenky

Délka představení: 3 hodiny

Opera je nastudována v češtině a v představení jsou použity anglické a německé titulky.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

V Prodané nevěstě vytvořil Bedřich Smetana zakladatelské dílo moderní české opery, které záhy přesáhlo domácí rámec a stalo se trvalou součástí světového operního repertoáru. Evergreen českého divadla a hudby v jubilejní 20. inscenaci Národního divadla je poprvé v historii divadla režírován ženou.

Inscenace nejde ani cestou provokativní či skandální interpretace, ani cestou konvenční nápodoby zastaralých vzorů. Groteskní, ale také velmi dojemný příběh Prodané nevěsty je Magdalenou Švecovou uchopen s něhou, inteligentním vtipem a nadsázkou i s pochopením pro dávno zmizelý řád (i neřád) lidských životů na české vesnici. Charakteristickým prvkem inscenace jsou mimo jiné kostýmy Zuzany Přidalové, inspirované rostlinnými a zvířecími motivy, i stylová choreografie Ladislavy Košíkové, plná energie a bezprostřednosti.

Účinkuje orchestr a sbor Národního divadla, Divadlo Continuo pod vedením uměleckého vedoucího Pavla Štourače, tanečníci a členové Kühnova dětského sboru www.kuhnata.cz

 

Obsazení a více informací o představení zde


Fotografka inscenace: Hana Smejkalová

Fotky a videa

Facebook