Romeo a Julie

Romeo a Julie

Zrušeno představení 21.11.2014

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Muzikály / Hudební divadlo. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Muž se železnou maskou

Divadlo Broadway, Praha 1

18.01.201830.06.2018

Jeptišky

Divadlo Na Fidlovačce, Praha 4

19.01.201810.03.2018

ROMEO A JULIE - Jiří V. Bareš, Jiří Untermüller Romeo a Julie 2014
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Hudba a libreto – Jiří V. Bareš
Scénář, režie a výprava – Jiří Untermüller
Choreografie – Vlastimil Červ

Hrají, zpívají a tančí: Julie – Martina Černá nebo Kateřina Herčíková; Romeo – Lukáš Ondruš nebo Jan Rychta či Petr Ryšavý; Merkucio – Petr Šudoma nebo Lukáš Ondruš; Chůva – Petra Janková nebo Veronika Zelníčková; Lorenzo – Vít Bečvář nebo Aleš Kohout; Kapulet – Petr Urbánek nebo Vít Bečvář; Kapuletová – Bára Smejkalová nebo Michaela Talašová; Benvolio – Jan Hönig nebo Jiří Bareš ml.; Tybalt – Tomáš Löbl nebo Aleš Kohout; Paris – Jan Rychta nebo Tomáš Löbl.

Jistě není nikomu třeba tento příběh příběhů zvlášť představovat. Od dob Shakespearových „vždy zas a znova / dojímá žal Juliin a bolest Romeova“ (překl. E. A. Saudek). Tak jako tento příběh lákal po Shakespearovi i další a další dramatiky, přitahoval též pozornost hudebních skladatelů. Vzniklo tak v minulých staletích několik oper a v poslední době i několik muzikálů v různých evropských zemích. Ten, který napsal Jiří Bareš, patří mezi hudebně-dramatická díla, jaká píše v současnosti kupříkladu Adrew Lloyd Webber (Evita, Fantom opery aj.), v nichž je libreto kompletně zhudebněno. Až na pár výkřiků se tedy každé slovo zpívá. V divadle u hasičů se tento muzikál realizuje již podruhé. Poprvé to bylo 15 představení v sezóně 2002/2003. Tenkrát se v hlavních rolích představili Kateřina Nováková nebo Martina Placrová po boku Václava Jelínka. V roli Chůvy se střídaly Naďa Urbánková, Jitka Molavcová a Dita Hořínková, a v roli Merkucia exceloval Braňo Polák. Po dvanácti letech se k tomuto dílu vracíme nejen s jiným obsazením, ale i s novým scénickým a režijním pojetím, které odpovídá jak povaze díla samotnému, tak také současnému pojetí divadla. Další informace na www.romeojulie.cz.

Facebook