Dobře placená procházka

Dobře placená procházka

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Muzikály / Hudební divadlo. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Muž se železnou maskou

Divadlo Broadway, Praha 1

25.01.201830.06.2018

Krysař

Divadlo Kalich, Praha 1

25.01.201827.10.2018

Jiří Suchý, Jiří Šlitr - Matěj Forman získal Cenu Alfréda Radoka za nejlepší scénografii roku 2007.Trojice inscenátorů - Miloš Forman a jeho synové Petr a Matěj - získala za realizaci Dobře placené procházky v Národním divadle Cenu Sazky a Divadelních novin.

Délka představení: 1 hodina 30 minut.
Opera je nastudována v češtině a v představení jsou použity anglické a německé titulky.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Ústřední melodií jazzové opery je milostná píseň "Jsi ta nejkrásnější krajina, co znám". Prolíná se dějem v různých polohách, od poeticky a lyricky vážné, až k ironicky parodující a satirické. Její smysl v dějovém kontextu - jako vyznání lásky - určuje i název hry: procházka po této krajině by byla získaným miliónem liber opravdu dobře zaplacena.V polovině 60. let 20. století byli autoři Jiří Šlitr a Jiří Suchý jednou z nejpopulárnějších divadelně-hudebních dvojic s nezaměnitelným stylem svých inscenací, hudebním projevem a humorem. Volně navázali na tradici dvojic Jiřího Voskovce a Jana Wericha, později Jana Wericha a Miroslava Horníčka, které vytvářely zábavní divadlo pro širokou veřejnost; ne však prvoplánovými prostředky, ale snahou najít vtip a humor v poezii, hudbě, v alegoriích a parafrázích na současné dění nebo na lidské vlastnosti a chování. V tomto podnebí vznikla v roce 1965 i jejich jazzová buffopera Dobře placená procházka, kterou o rok později převedl do filmové podoby režisér Miloš Forman.
Dnes se v Národním divadle scházejí alespoň dva z aktérů tehdejší úspěšné divadelní inscenace i filmové adaptace - Miloš Forman a Jiří Suchý - a vytvářejí spolu s dalšími tvůrci doslova hvězdný inscenační tým.
Na přípravě Dobře placené procházky dále spolupracoval již osvědčený tým, který v Národním divadle vytvořil v roce 2003 mimořádně úspěšnou inscenaci opery Kráska a zvíře Philipa Glasse.
Vzhledem k tomu, že se nezachovala původní instrumentace, tj. party jednotlivých nástrojů orchestru z roku 1965, bylo nutné pro nové uvedení v Národním divadle vytvořit novou instrumentaci. Tohoto náročného úkolu se zhostil mladý skladatel a dirigent Marko Ivanović.

Režie: Miloš Forman / Petr Forman

Scéna: Matěj Forman
Kostýmy: Jan Pištěk
Nová instrumentace: Marko Ivanović
Hudební nastudování: Libor Pešek
Dirigent: Marko Ivanović

Hrají:
Uli:  Petr Stach
Vanilka:  Dáša Zázvůrková
Advokát:  Lukáš Kumpricht
Listonoš:  Jiří Suchý
Teta z Liverpoolu:  Tereza Hálová
Krásná dívka:  Jana Fabiánová
Harmonikář:  Miroslav Lacko

Účinkuje orchestr opery Národního divadla a externisté.
Na inscenaci spolupracuje Kühnův dětský sbor. www.kuhnata.cz

Fotky a videa

Facebook