Hymna aneb Urfidlovačka

Hymna aneb Urfidlovačka

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Muzikály / Hudební divadlo. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Muž se železnou maskou

Divadlo Broadway, Praha 1

25.01.201830.06.2018

Krysař

Divadlo Kalich, Praha 1

25.01.201827.10.2018

Hra se zpěvy a úvodním seminářem nazvaným "Hymny šumí po krajinách českých". Odehrává se na Starém Městě pražském někdy před rokem 1834, kdy měla premiéru hra Josefa Kajetána Tyla "Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka". Autor se v této komedii inspiroval hrou Josefa Kajetána Tyla "Fidlovačka".
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

HYMNA ANEB URFIDLOVAČKA

Autor: Ladislav Smoljak

Hra se zpěvy a úvodním seminářem nazvaným "Hymny šumí po krajinách českých". Odehrává se na Starém Městě pražském někdy před rokem 1834, kdy měla premiéru hra Josefa Kajetána Tyla "Fidlovačka aneb Žádný hněv a žádná rvačka". Autor se v této komedii inspiroval hrou Josefa Kajetána Tyla "Fidlovačka". V Smoljakově "Hymně" se tato píseň stává ústředním motivem hry jako předmět tahanic mezi českým ševcem, německým krejčím a židovským skladatelem. V úvodní přednášce s hudebními ukázkami, která vlastní hru předchází, se divák seznámí s podivnou historií všech písní, které Češi museli za celých 160 let po premiéře "Fidlovačky" poslouchat vstoje a s obnaženou hlavou. V obnovené premiéře komedie z původního repertoáru Smoljakova "Studia Jára Praha", později "Studia Láďa", hrají Jiří Maruš, Pavel Musil, Bohouš Salaš, Lubor Blíženec, Marie Blažíčková, Nikola Topinková, Jaroslav Buček.

Vladimír Just v Literárních novinách dne 27.12. 2000 o hře "Hymna" napsal:
Smoljakovu "Hymnu" považuji - ve svém žánru - za hru i inscenaci desetiletí. Neznám v českém jevištním humoru a satiře devadesátých let nic, co bych s ní mohl srovnávat..

 

Facebook