Winterreise / Zimní cesta J. Heřmana

Winterreise / Zimní cesta J. Heřmana

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Multimedia / Experiment / Improvizace. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Caveman

Různá místa v České republice

22.11.201708.02.2018

Václav Postránecký

ZMĚNA TERMÍNU

Kulturní dům, Šternberk

23.11.2017

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Struny podzimu 2013

 Franz Schubert: Zimní cesta (Winterreise)
režie Jiří Heřman

Jiří Hájek, Jiří Brückler, Matěj Chadima – baryton
Kateřina Kněžíková – soprán
Ivo Kahánek – klavír

scéna Pavel Svoboda, kostýmy Lenka Polášková, světla Daniel Tesař, dramaturgie Ondřej Hučín

Festivalová premiéra scénického provedení písňového cyklu Franze Schuberta Zimní cesta v režii Jiřího Heřmana je nevšedním projektem intimního dialogu slova a hudby v kultovním barrandovském ateliéru českých filmařů zvaném dřevák.

Zimní cesta, cyklus určený původně pro tenor a klavír, patří k vrcholným dílům Franze Schuberta, velkého skladatele raného romantismu. Soubor 24 písní, jakýsi poetický obraz lidské samoty a hledání cesty z ní, vznikl na básně Wilhelma Müllera v roce 1827, tedy na sklonku krátkého života Schuberta. Písňová tvorba Schuberta provázela celý tvůrčí život, právě zde se nejlépe uplatnila jeho schopnost vystihnout lyrické nálady i jeho melodický talent. Ostatně Ferenc Liszt o něm hovořil jako o nejpoetičtějším ze všech hudebníků.

Podobnou poetičností a lyričností se vyznačují také inscenace jednoho z nejpozoruhodnějších českých operních režisérů Jiřího Heřmana, v jehož koncepci bude cyklus inscenován netradičně se čtyřmi pěvci. Heřmanovy režie jsou od počátku postaveny na těsném propojení hudby, světla a prostoru, představují proto jedinečný a stěží opakovatelný zážitek. Takovým zážitkem byla i inscenace opery Benjamina Brittena Řeka Sumida, jež byla uvedena na Strunách podzimu v roce 2005. Křehký cyklus Zimní cesta se tak dostal opravdu do těch pravých rukou.

V koprodukci: Národní divadlo
Za podpory: Barrandov Studio a.s.

Facebook