Rendez - Vous

Rendez - Vous

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Laterna magika. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Podivuhodné cesty Julese Verna

Nová scéna Národního divadla, Praha 1

22.11.201723.11.2017

Cube

Nová scéna Národního divadla, Praha 1

01.12.201702.12.2017

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Rendez-vous

Rendez-vous patří k nejmladším titulům repertoáru Laterny magiky. Jako mezinárodní koprodukční projekt měl vlastně dvě premiéry: první se konala 2. srpna 2005 v jihofrancouzské Cathedrale d´Images, druhá verze se stala repertoárovým představením. Obě verze byly ovšem vytvořeny v koprodukci s francouzskou La Compagnie Commun Instant a německou agenturou NOA Entertainment, a staly se projektem podporovaným Evropskou unií prostřednictvím grantového programu na rozvoj evropské kulturní spolupráce Culture 2000. Na vznik celého představení mělo zásadní vliv prostředí bývalého kamenolomu (Cathedrale d´Images) v Les Baux de Provence, který zaujal scénografaJosefa Svobodu a choreografa Jeana-Pierra Aviotta, který byl několik sezon šéfem baletního souboru Laterny magiky, k vytvoření představení.

Říká se, že těsně před smrtí se člověku promítne před očima celý jeho život. Tvůrci představení si vybrali toreadora zápasícího s býkem v aréně, který v okamžiku smrti vidí a možná chápe koloběh života, zrození a smrti, a nahlíží i za závoj nepřekročitelného „pak“. V představení je dominantním prvkem tanec, pohyb, neboť téma koridy je samo o sobě nesmírně lákavé k tanečnímu ztvárnění. Nechybí prvky fyzického divadla a akrobacie.

Režie: Jean-Pierre Aviotte
Scéna: Miloslav Heřmánek /CZ
Hudba: Didier Melaye /FR , Arvo Part
Délka: 100 min.

PROJEKT VZNIKL ZA PODPORY PROGRAMU CULTURE 2000 EVROPSKÉ UNIE A MINISTERSTVA KULTURY ČR.

Facebook