Graffiti

Graffiti

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Laterna magika. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Kouzelný cirkus

Nová scéna Národního divadla, Praha 1

27.01.2018

Cocktail 012 - The Best Of

ZMĚNA 23.a24.6.2017

Nová scéna Národního divadla, Praha 1

31.01.201801.02.2018

Laterna magika - Graffiti - režie Ondřej Anděra, Petr Kout
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

V inscenaci Graffiti vstoupil na scénu Laterny magiky v roce 2002 současný tanec. Režie a scénář byly svěřeny do rukou studentů FAMU (Ondřej Anděra, Petr Kout), aby tak byl dán prostor skutečně mladé generaci. Komponovaný večer o čtyřech částech vytvořila trojice choreografů, jejichž jména nebyla ještě tak známá jako dnes.

Tanečníka Jiřího Bubeníčka, který do programu vytvořil dvě choreografie (Graffiti a Absinth) znali lidé především jako baletního interpreta světové úrovně (a dvojče neméně slavného bratra Otty). Václav Kuneš (choreografie On the Step 2…) byl členem Nizozemského tanečního divadla pod vedením Jiřího Kyliána, dnes jako choreograf a šéf tanečního uskupení 420PEOPLE sbírá ocenění a popularizuje moderní tanec v Čechách. Petr Zuska se stal šéfem baletu Národního divadla v Praze a jeho představení už viděli diváci v mnoha zemích, duet Les Bras de Mer, který je součástí našeho představení, patří k jedné z jeho nejuváděnějších prací. Premiéra v Laterně magice přinesla ocenění také interpretům tohoto duetu: Eva Horáková a Pavel Knolle byli oba nominováni na Thálii a získali ocenění jako nejlepší taneční pár roku od Tanečního sdružení ČR, Unie tanečního umění na Slovensku a Nadací Českého a Slovenského literárního fondu.

Nebyla by to ale Laterna magika, kdyby se k choreografii nepřidalo i něco z vizuálního umění. Scéna představení je posledním dílem scénografa Josefa Svobody, který stál i u zrodu Laterny a celý život se jí věnoval. V Graffiti je používaná speciální projekce na fólii před jevištěm („virtuální plátno“), která podporuje prostorový dojem. Milovníky moderního tance představení rozhodně nezklame.

 

Obsazení a více informací o představení zde

Fotky a videa

Facebook