Casanova

Casanova

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Laterna magika. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Podivuhodné cesty Julese Verna

Nová scéna Národního divadla, Praha 1

22.11.201723.11.2017

Cube

Nová scéna Národního divadla, Praha 1

01.12.201702.12.2017

Laterna magika - Casanova - režie Juraj Jakubisko
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Dramatický balet Casanova měl v Laterně magice premiéru v roce 1995 pod režijním vedením věhlasného Juraje Jakubiska (Tísícročná včela, Báthory). Je také jediným představením, které můžeme označit za ryze dějové, protože v něm provázíme Casanovu jeho životem, i když stylizovaně. Inscenace je inspirovaná skutečnými osudy proslulého dobrodruha a diplomata Giacoma Casanovy, ale stává se tu spíš typizací a ztrácí historické ohraničení. Prostupuje mnoha prostředími i historickými érami. Autorem choreografie je Francouz Jean-Pierre Aviotte, který byl několik let šéfem baletního souboru Laterny magiky. Představení se po taneční stránce nese v duchu neoklasiky bez špiček, se sborovými výstupy, soubojovou scénou i milostnými duety. Ústřední duet podbarvuje část Koncertu E-dur J. S. Bacha, jinak je autorem hudby k představení oblíbený skladatel Zdeněk Merta.

Představení stojí na hlavním představiteli Casanovy a jeho láskách. Svůdce je tu vykreslen trochu jako oběť osudu, jako člověk, který rozsévá zlo trochu proti své vůli. Touží po citech, ale sám je nepoznal a není schopen je udržet, jeho milostné eskapády jsou spíše únikem před sebou samým. Jeho život končí ve zmaru a zapomnění, ale divák si může klást otázku, jestli jde skutečně o zasloužený trest.

V titulní roli účinkují skvělí baletní umělci: První sólista baletu Národního divadla, Alexandre Katsapov, a host ND a bývalý člen Bayerisches Staatsballet München, Filip Janda.

 

Osoby a více informací o představení zde

Fotky a videa

Facebook