Letní Letná - 7 Fingers (Kanada): La Vie

Letní Letná - 7 Fingers (Kanada): La Vie

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Fringe / Cirkus / Lední revue. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Popelka na ledě

Home Credit Arena, Liberec

29.11.2017

Louskáček na ledě

Různá místa v ČR

30.12.201713.01.2018

První hvězdou devátého ročníku festivalu Letní Letná, který proběhne od 19. srpna do 2. září v pražských Letenských sadech, se stane kanadský soubor 7 Fingers, jeden z nejslavnějších nových cirkusů světa.

 

 1. Pokladna
 2. 7 Fingers
 3. Cirque Galapiat
 4. Lacrimae, Kabaret Lidoskop, Slowshow Kabaret, Decalages , Divadlo DIOD a T.E.J.P., Cirkus Mlejn, VOSTO5 – Pérák, Collectif and then...
 5. Divadelní fotoateliér Le Petit Cheval
 6. Dětská scéna
 7. Letní Letňák
 8. Obchůdek Lipánek
 9. Čajový SHOW stan
 10. Veřejné výtvarné a žonglovací workshopy pro děti a jejich rodiče
 11. Grilované ryby, občerstvení
 12. Bar v Letní poloze

 

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

První hvězdou letošní Letní Letné je kanadský soubor 7 Fingers, jeden z nejslavnějších nových cirkusů světa

První hvězdou devátého ročníku festivalu Letní Letná, který proběhne od 19. srpna do 2. září v pražských Letenských sadech, se stane kanadský soubor 7 Fingers, jeden z nejslavnějších nových cirkusů světa.

Při svém vůbec prvním hostování v České republice přiveze představení La Vie, které kombinuje úžasné cirkusové umění – žonglování s diaboly i tyčí, akrobacii ve vzduchu, na lidech, šálách i řetězech, odvážné skoky a neuvěřitelné fyzické schopnosti - s kabaretem, tancem a živou hudbou v podání DJ. „Jde o velmi zábavnou, radostnou a dráždivou podívanou, i když je jejím tématem šílenství, smutek, špatné chování, bolest nebo romantická láska, která nedošla naplnění. Představení je plné neočekávaného, šíleného, nepříčetného a zároveň překvapivě dojemného,“ líčí Jiří Turek, ředitel festivalu.

La Vie se odehrává v očistci fantazie, kde hříšníci padají, žonglují, šplhají, létají, zpívají a žertují, aby se dostali z pekla. Ďábelský konferenciér vládne pevnou rukou v tento soudný den. Dokonce i diváci nejsou v bezpečí, když váží jejich duše. Prestižní americký deník o divadle The Stage například o představení napsal: „Umělci s neuvěřitelnými schopnostmi, chytré nápady a choreografie, komedie, napínavá čísla a vynikající hudba.“ The Economist představení označil jedním slovem: „Úžasné…“.

Název souboru 7 Fingers se překládá jako „sedm prstů na ruce“ - jako označení pro rozdílné části, které ale při své aktivitě mají společný cíl. Jméno se vztahuje k sedmi zakládajícím členům (Isabelle Chassé, Shana Carroll, Patrick Léonard, Faon Shane, Gypsy Snider, Sébastien Soldevila a Samuel Tétreault), kteří přes různé dovednosti a schopnosti pracují na společném uměleckém poslání. 7 Fingers vznikli v kanadském Montrealu v roce 2002, jeho zakladatelé se nejdříve sešli jako herci na jevišti a postupně rozšiřovali své pole působnosti – stali se z nich režiséři, choreografové, autoři i trenéři, kteří předávají své znalosti nové generaci umělců nového cirkusu.

 

Další kritiky:

„… jeden z nejslavnějších světových souborů nového cirkusu.... vynalezli vlastní unikátní styl.“

Le Monde

„Odvážné, provokativní, chytré, vtipné, sexy, osobité a stylové…“ Dominion Post

 „Mix nového cirkusu, hudby, divadla, tance, akrobacie… Multimediální představení v kabaretním stylu plné vzrušení z nového cirkusu i inteligentního humoru…“ Dominion Post

„La Vie je dokonalé představení, které vás skutečně ohromí.“

„Jde o zábavu, velkou zábavu…La Vie je brilantní a parodický pohled na smrt a sex. Pořiďte si vstupenku, určitě jde o vrchol festivalu…“ Scoop

Fotky a videa

Facebook